fbpx

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higienos procedūra yra įprastinis profilaktinis dantų priežiūros procesas, kurį atlieka burnos higienistas. Pagrindiniai šios procedūros tikslai – pašalinti dantų apnašas, dantų akmenis ir dėmes nuo dantų bei skatinti optimalią burnos sveikatą. Profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti reguliariai, nes tai – efektyvus būdas išvengti rimtesnių dantų ar dantenų problemų.

Kodėl reikalinga atlikti profesionalų dantų valymą?

Apnašų ir dantų akmenų šalinimas: ant dantų susidaro apnašos, lipni bakterijų plėvelė, kuri gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas, jei nėra pašalinama. Profesionaliai valant dantis pašalinamos apnašos, o negydomos apnašos gali sukietėti ir virsti dantų akmenimis, kuriuos gali pašalinti tik odontologas.

Dantenų ligų prevencija: dantenų ligos (periodonto ligos) yra dažna burnos sveikatos problema, kuri negydoma gali sukelti dantų netekimą. Reguliarus dantų valymas padeda užkirsti kelią dantenų ligoms ir jas valdyti, nes pašalina bakterijas ir dantų akmenis, kurie skatina dantenų uždegimą ir infekciją.

Dantų ėduonies prevencija: profesionalus valymas padeda išvengti ėduonies, nes pašalina apnašas ir dantų akmenis, kurie skatina dantų ėduonį. Be to, valymo metu panaudojus fluoridą galima sustiprinti dantų emalį ir papildomai apsaugoti nuo ėduonies.

Ankstyvas dantų problemų nustatymas: reguliariai atliekami dantų patikrinimai ir valymai leidžia odontologams nustatyti ankstyvuosius dantų problemų, tokių kaip ėduonis, dantenų ligos, burnos vėžys ir kitos problemos, požymius. Ankstyvas aptikimas dažnai lemia veiksmingesnį ir mažiau invazinį gydymą.

Burnos sveikatos palaikymas: profesionalus dantų valymas papildo kasdienę burnos higieną. Nors dantų šepetėlis ir dantų siūlas yra labai svarbūs namų priežiūrai, profesionalus valymas skirtas sunkiai pasiekiamoms vietoms ir užtikrina kruopštesnį valymą. Dantenų ligos yra pagrindinė suaugusiųjų dantų netekimo priežastis. Užkirsdami kelią dantenų ligoms arba jas reguliaraus valymo metu, asmenys gali padėti išsaugoti natūralius dantis.

Kaip atliekama profesionali burnos higienos procedūra?

Apžiūra ir atrankinė patikra: higienistas atlieka burnos apžiūrą, kad įvertintų bendrą burnos sveikatą

Apnašų šalinimas ir dantų poliravimas: naudodamasis specialiais įrankiais higienistas pašalina apnašas ir dantų akmenis nuo dantų paviršių, ypač nuo sunkiai pasiekiamų vietų

Gydymas fluoru (jei rekomenduojama): kai kuriais atvejais dantys gali būti gydomi fluoru. Fluoras padeda sustiprinti dantų emalį ir suteikia papildomą apsaugą nuo ėduonies.

Rekomendacijos dėl tolesnės priežiūros: remdamasis įvertinimu, higienistas gali pateikti rekomendacijas dėl tolesnės priežiūros

Kokia procedūros trukmė?

Viskas trunka nuo 30 iki 45 minučių.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai