fbpx

Kraujo tyrimai

Apie paslaugas

Laboratoriniai tyrimai padeda laiku ir tiksliai diagnozuoti įvairias ligas. Ligų nustatymui net virš 60 % informacijos suteikia būtent laboratoriniai tyrimai. Gauti rezultatai leidžia ne tik nustatyti ligą, bet ir paskirti tinkamą gydymą, todėl labai svarbu tiksliai atlikti tyrimą. Tyrimo tikslumas priklauso nuo aparatūros, kuria naudojasi laboratorijos specialistai ir nuo paciento. Neatsiejama tyrimų dalis yra ir tinkamas pasiruošimas tyrimams.

Infekcijų sukėlėjų DNR tyrimai (tiriamoji medžiaga - nuograndos ar šlapimas)

Kaip pasiruošti tyrimams?

Pagrindiniai reikalavimai pacientui, besiruošiančiam kraujo tyrimams:

•  Prieš atliekant kraujo tyrimus rekomenduojama nieko nevalgyti 8–12 val. Svarbu: sultys, arbata, kava, juo labiau su cukrumi, priskiriami maistui. Leidžiama gerti tik vandenį.
•  Prieš atliekant bendrą kraujo tyrimą, pacientas turi būti nevalgęs 3 val.
•  Likus 1–2 dienoms iki tyrimo, patariama mažiau valgyti riebaus ir kepto maisto, nevartoti alkoholio. Jeigu laboratorinio tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau atidėkite tyrimą 1–2 dienomis.
•  Valandą iki tyrimo nerūkykite.
•  Daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus patartina atlikti iki 10:00 valandos ryto.
•  Prieš atliekant kraujo tyrimą rekomenduojama vengti fizinio krūvio (nesportuoti) ir streso. Patariama nusiraminti ir pailsėti 10 –15 min.
•  Jeigu ruošiatės pradėti vartoti vaistus, tuomet tyrimus geriau atlikite prieš pradėdami juos vartoti, arba po gydymosi vaistais, praėjus 10 –14 dienų. Nustatant gydymo efektyvumą paprastai kraujas tiriamas  praėjus 14 – 21 dienai po vaisto suvartojimo. Jeigu vartojate vaistus, būtinai įspėkite apie tai savo gydytoją arba laboratorijos darbuotoją.
•  Nepatariama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedūrų.
•  Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu, todėl ruošiantis lytinių hormonų tyrimui reikalinga nurodyti ciklo fazę ir vadovautis savo gydytojo rekomendacijomis (kurią ciklo dieną reikia atlikti tyrimus).

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai