Dantų implantai – tai dirbtinės dantų šaknys, chirurginiu būdu įstatomos į žandikaulio kaulą, kad padėtų atremti pakaitinius dantis arba tiltelius. Jie suteikia tvirtą pagrindą fiksuotiems arba išimamiems pakaitiniams dantims, kurie yra sukurti taip, kad atitiktų jūsų natūralius dantis.
Pats dantų implantas yra nedidelis, sraigto formos stovas, kuris veikia kaip natūralios danties šaknies pakaitalas. Šis stovas yra biologiškai suderinamas ir gali susijungti su kaulu vykstant procesui, vadinamam osteointegracija. Ši integracija užtikrina implanto stabilumą ir ilgaamžiškumą.
Dantų implantai sukurti kaip nuolatinis ir patvarus sprendimas trūkstamiems dantims pakeisti. Skirtingai nuo kai kurių laikinų dantų restauracijų, tokių kaip dantų protezai ar tiltai, dantų implantai yra skirti ilgalaikiam, fiksuotam sprendimui. Kai implantas sėkmingai integruojasi į žandikaulio kaulą (procesas vadinamas osteointegracija), jis tampa stabiliu ir saugiu pagrindu pakaitiniam dančiui ar dantims.
Nors dantų implantai yra labai sėkmingas ir universalus dantų keitimo sprendimas, yra tam tikrų apribojimų ir aplinkybių, kurias reikėtų žinoti:
Bendra sveikatos būklė: asmenys, turintys tam tikrų sisteminių sveikatos sutrikimų, tokių kaip nekontroliuojamas diabetas, autoimuniniai sutrikimai ar rimtos širdies ir kraujagyslių sistemos problemos, gali susidurti su implantavimo proceso ar gijimo sunkumais.
Kaulo kiekis ir kokybė: sėkmingam implantų įsriegimui būtinas pakankamas žandikaulio kaulo tankis ir tūris. Jei kaulo nepakanka, prieš implantacijos operaciją gali prireikti atlikti papildomas procedūras.
Vaistai: tam tikri vaistai gali turėti įtakos kaulo gijimui ir paveikti dantų implantų sėkmę. Prieš implantacijos procedūrą svarbu aptarti visus vaistus su gydytoju-odontologu.
Nėštumas gali turėti įtakos dantų implantacijos operacijos laikui dėl hormoninių pokyčių ir motinos bei kūdikio gerovės sumetimų.
Įvertinimas ir planavimas: odontologas įvertina paciento burnos sveikatą, padaro rentgeno nuotraukas ir parengia gydymo planą
Chirurginis įdėjimas: implantas chirurginiu būdu įstatomas į žandikaulio kaulą
Abutmento įdėjimas: kai implantas susijungia su kaulu, prie implanto pritvirtinama jungtis, vadinama abutmentu
Restauravimas: pagal užsakymą pagaminto dirbtinio danties ar karūnėlės tvirtinimas prie atramos. Pakaitinis dantis suprojektuojamas taip, kad atitiktų aplinkinių natūralių dantų spalvą, formą ir dydį