fbpx

Nevaisingumo ištyrimas ir gydymas

Apie paslaugas

Vaisingumo tyrimas – tai medicininis tyrimas arba tyrimų serija, kuria siekiama įvertinti asmens reprodukcinę sveikatą ir gebėjimą pastoti. Šie tyrimai atliekami, kai asmuo ar pora patiria sunkumų pastojant arba nori aktyviai įvertinti savo vaisingumo būklę. Sokrato klinikoje vaisingumo tyrimai atliekami naudojant aukščiausios kokybės įrangą ir inovatyvius metodus.

Nevaisingumo ištyrimas moterims
Moterų nevaisingumo tyrimais siekiama įvertinti įvairius reprodukcinės sveikatos aspektus, kad būtų galima nustatyti galimas problemas, kurios gali turėti įtakos vaisingumui.
Ovuliacijos tyrimas apima moters menstruacijų ciklo stebėjimą, siekiant nustatyti ovuliacijos laiką, t. y. kada kiaušidė išskiria kiaušialąstę. Poroms, bandančioms pastoti, labai svarbu žinoti, kada įvyksta ovuliacija, nes tai yra vaisingiausias moters ciklo laikotarpis.
Moterų hormonų kiekio tyrimas apima konkrečių hormonų kiekio kraujyje matavimą, kad būtų galima įvertinti reprodukcinę sveikatą ir nustatyti bet kokį hormonų disbalansą, galintį turėti įtakos vaisingumui ar bendrai savijautai. Hormonai atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant menstruacijų ciklą, ovuliaciją ir įvairius reprodukcinės funkcijos aspektus.
Kiaušintakių pratekamumo tyrimas ultragarsu. Šio vidinio ultragarso tyrimo metu į makštį įkišamas plonas, į lazdelę panašus daviklis, kad būtų galima atidžiau ir išsamiau apžiūrėti dubens struktūrą, ypač kiaušides. Ultragarsas gali padėti nustatyti, ar vyksta ovuliacija, aptikdamas pokyčius kiaušidėse, pavyzdžiui, subrendusį folikulą arba po ovuliacijos susiformavusį geltonąjį kūnelį.

Nevaisingumo ištyrimas vyrams
Vyrų nevaisingumo tyrimais siekiama įvertinti įvairius reprodukcinės sveikatos aspektus, įskaitant spermos kiekį, kokybę ir funkciją.
Spermos analizė (spermograma) yra labai svarbus diagnostinis testas vyrų vaisingumui įvertinti. Jis suteikia informacijos apie vyro spermoje esančių spermatozoidų kiekį, kokybę ir bendrą sveikatą. Spermos analizė dažnai yra vienas iš pirmųjų tyrimų, atliekamų, kai pora patiria sunkumų pastoti, nes nemaža dalimi atvejų nevaisingumą lemia vyriški veiksniai.
Atliekant hormonų lygio tyrimą dėl vyrų nevaisingumo, įvertinamas įvairių hormonų, svarbių spermos gamyboje (spermatogenezėje) ir bendroje reprodukcinėje sveikatoje, kiekis. Pagrindiniai hormonai, kurie paprastai vertinami atliekant vyrų hormonų lygio tyrimus, yra: testosteronas, folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH), liuteinizuojantis hormonas (LH), prolaktinas ir kt.
Genetinis tyrimas dėl vyrų nevaisingumo atliekamas siekiant nustatyti chromosomų anomalijas, genetines mutacijas ar paveldėtas ligas, kurios gali turėti įtakos vaisingumo problemoms. Genetiniai veiksniai gali turėti įtakos spermos gamybai, spermatozoidų funkcijai ir bendrai reprodukcinei sveikatai.

Nevaisingumo gydymo paslaugų kainos

Nevaisingumo tyrimai poroms
Nevaisingumo tyrimai paprastai atliekami palaipsniui, pradedant mažiau invaziniais ir ekonomiškesniais tyrimais, po to pereinant prie sudėtingesnių vertinimų.

Atliekami šie tyrimai:
Išsami medicininė anamnezė padeda nustatyti galimus veiksnius, turinčius įtakos vaisingumui, pavyzdžiui, menstruacijų sutrikimus, lytiškai plintančias infekcijas, ankstesnius nėštumus, operacijas ar sveikatos sutrikimus. Atliekant fizinę apžiūrą gali būti įvertinti reprodukciniai organai ir bendra sveikata.


Spermos analizė yra labai svarbus diagnostinis testas vyrų vaisingumui įvertinti. Jis suteikia informacijos apie vyro spermoje esančių spermatozoidų kiekį, kokybę ir bendrą sveikatą. Spermos analizė dažnai yra vienas iš pirmųjų tyrimų, atliekamų, kai pora patiria sunkumų pastoti, nes nemaža dalimi atvejų nevaisingumą lemia vyriški veiksniai.


Ovuliacijos tyrimas apima moters menstruacijų ciklo stebėjimą, siekiant nustatyti ovuliacijos laiką, t. y. kada kiaušidė išskiria kiaušialąstę. Poroms, bandančioms pastoti, labai svarbu žinoti, kada įvyksta ovuliacija, nes tai yra vaisingiausias moters ciklo laikotarpis.


Hormonų lygio tyrimas (moterims ir vyrams): kraujo tyrimais nustatomas hormonų, įskaitant folikulus stimuliuojantį hormoną (FSH), liuteinizuojantį hormoną (LH), estrogeną, progesteroną, testosteroną ir skydliaukės hormonus, kiekis. Abnormalus hormonų kiekis gali rodyti hormonų pusiausvyros sutrikimus, turinčius įtakos vaisingumui.
Moters dubens ultragarsinis tyrimas – tai diagnostinė procedūra, kurios metu garso bangomis sukuriami dubens organų vaizdai. Jis suteikia vertingos informacijos apie gimdos, kiaušidžių, kiaušintakių, kiaušintakių ir aplinkinių audinių struktūrą ir sveikatą. Dubens ultragarsinis tyrimas gali padėti nustatyti tokius veiksnius kaip kiaušidžių cistos, polipai ar struktūriniai pakitimai, kurie gali lemti nevaisingumą.

Ovuliacijos stebėjimas ultragarsu – tai medicininė procedūra, kurios metu ultragarsu stebimas kiaušinėlių vystymasis ir išsiskyrimas iš kiaušidžių menstruacinio ciklo metu. Ultragarsinė stebėsena realiuoju laiku suteikia vaizdinės informacijos apie kiaušides ir kiaušidžių folikulų, kuriuose yra kiaušialąsčių, brendimą.
Procedūrų ciklą sudaro šie etapai:
-Atliekamas pradinis ultragarsinis tyrimas, kad būtų įvertinta pradinė kiaušidžių ir gimdos būklė.

-Tuomet, vykstant menstruacijų ciklui, ultragarsu stebimas kiaušidžių folikulų augimas ir vystymasis. Kartu su folikulų stebėjimu ultragarsu taip pat gali būti vertinamas endometriumo (gimdos gleivinės) storis ir kokybė.


-Po ovuliacijos gali būti atliekami papildomi ultragarso tyrimai, siekiant patvirtinti kiaušinėlių išsiskyrimą iš folikulų. Šis patvirtinimas padeda planuoti tokias procedūras kaip intrauterininė inseminacija (IUI) arba kiaušialąsčių paėmimas IVF atveju.


Ovuliacijos skatinimas medikamentais
Medicininė intervencija ovuliacijai skatinti yra įprastas metodas moterims, patiriančioms ovuliacijos sutrikimų arba nereguliarią ovuliaciją, kuri gali prisidėti prie vaisingumo problemų. Šių vaistų tikslas – sureguliuoti menstruacijų ciklą, skatinti reguliarią ovuliaciją ir padidinti galimybes pastoti. Vaistai paprastai skiriami atsižvelgiant į pagrindinę ovuliacijos sutrikimo priežastį ir konkrečius asmens poreikius.


Vaisingumo tyrimus moterims ir poroms „Sokrato clinica“ atlieka Dr. Lina Mockevičienė, tyrimus vyrams atlieka Gydytojas-urologas Saulius Stirbys.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai