fbpx

Urologinės sistemos echoskopiniai tyrimai

Kam tinkama ši procedūra?

Kam netinkama ši procedūra?

Urologinės sistemos echoskopinių tyrimų kainos

  • Insktų echoskopija 49 €
  • Šlapimo pūslės echoskopija 49 €
  • Prostatos echoskopija 49 €
  • Sėklidžių echoskopija 49 €
  • Urologinės sistemos echoskopija (inkstai, šlapimo pūslė, prostata (vyrams), liekamasis šlapimas) 59 €
  • Urologinės sistemos echoskopija moterims (inkstai, šlapimo pūslė) 59 €

Inkstų echoskopija

Šis tyrimas suteikia naudingos informacijos apie inkstų audinį ir jo darinius, padeda išsiaiškinti skausmo priežastis inkstuose. Šio tyrimo pagalba galima ištirti jų cistas ir kietuosius darinius: inkstų vėžį, gerybinius navikus, akmenis. Inkstų echoskopijos metu galima įvertinti, ar nėra šlapimo nutekėjimo problemos, vadinamos hidronefroze.

Inkstų echoskopija atliekama uždedant zondą ant pilvo arba šono – pacientas guli ant nugaros arba ant šono, ant odos užtepamas vandens pagrindu pagamintas gelis, kuris pagerina bangų sklidimą, sujungdamas tarpą tarp odos ir zondo . Jutiklis, kuris prispaudžiamas prie odos, slysta odos paviršiumi ir perduoda duomenis atgal į kompiuterį, kad atvaizduotų organo vaizdą.

Šlapimo pūslės echiskopija

Šlapimo pūslės echoskopijos metu įvertinama šlapimo pūslės sienelė ir jos turinys. Įvertinti šlapimo pūslės divertikulus, šlaplės pakitimus (ureterocele, šlaplėje įstrigusius akmenis), šlapimo pūslės navikus. Taip pat galima stebėti šlapimo pūslės akmenligę, kraujo ar drumstumo nuosėdas, išmatuoti likutinį šlapimą.

Prostatos echoskopija

Šis tyrimas diagnozuoja gerybinę prostatos hiperplaziją. Prostatos liaukos echoskopija padeda įvertinti priešinės liaukos dydį, trečiosios papildomos prostatos skilties buvimą ar nebuvimą, netiesioginius priešinės liaukos uždegimo (prostatito) požymius – kalcifikacijas prostatos liaukoje. Taip pat galima diagnozuoti specifinius prostatos užsikimšimus.

Šlapimo pūslės ir prostatos echoskopija atliekama aparato jutiklį padėjus ant pilvo apačios, žemiau bambos – pacientas guli ant nugaros, o ant odos užtepamas gelis, kuris pagerina bangų sklidimą, sujungdamas tarpą tarp odos ir utiklio. Jutiklis, kuris prispaudžiamas prie odos, slysta odos paviršiumi ir perduoda informaciją atgal į kompiuterį, kad atvaizduotų organą.

Sėklidžių echoskopija

Šio tipo ultragarsu įvertinamas sėklidžių tūris, sėklidžių vientisumas ir prielipo dydis. Sėklidžių echoskopija turėtų būti atliekama, jei įtariamas sėklidžių vėžys, jei sėklidėje apčiuopiamas gumbas ar netipinė masė arba jei įtariamas sėklidės uždegimas (orchitas). Taip pat įvertinami aplinkiniai kapšelio audiniai, gali būti diagnozuojamas sėklidžių vandenė (hidrocelė) ir sėklidžių cistos (spermatocelė).

Kokia procedūros eiga?

Konsultacija su gydytoju echoskopuotoju-radiologu

Ant tiriamos vietos užtepama speciali želė, didinanti odos pralaidumą ultragarsui. Gydytojas vedžioja echoskopo daviklį po tiriamą vietą, prietaiso ekrane stebėdamas ir analizuodamas matomą vaizdą

Rezultatų aptarimas, rekomendacijų pateikimas

Kokia procedūros nauda?

Echoskopija yra greitas, nežalingas ir neinvazyvus metodas asmens sveikatai ištirti. Šis tyrimas leidžia įvertinti minkštųjų audinių, organų, kraujagyslių ir kt. būklę, pastebėti neįprastus audinių pakitimus, diagnozuoti ligas

Echoskopinio tyrimo metu galima pamatyti cistinius, vėžinius ar kitus darinius, neretai dar prieš žmogui pajuntant ligos simptomus

Ultragarso tyrimas parodo ar nėra organų anatominių pakitimų. Norint įvertinti organų veiklą, reikia atlikti kraujo ir (ar) šlapimo tyrimus

Kaip pasiruošti tyrimams?

•  Pasiruošimas pilvo organų echoskopijai: apie 4–5 val. reiktų susilaikyti nuo valgymo ir skysčių vartojimo. Vakare prieš tyrimą vengti produktų skatinančių pilvo pūtimą. Šlapimo pūslė turi būti pilna.
•  Pasiruošimas uropoetinei (inkstai, šlapimo pūslė) ir lytinių organų echoskopijai: prieš tyrimą šlapimo pūslė turi būti pilna.
•  Skydliaukės, krūtų, kraujagyslių, limfmazgių echoskopijai pasiruošimas nereikalingas.

Pacientų atsiliepimai

 
„Puiki klinika, puikūs, mandagūs gydytojai. Lankiausi pas gydytoją echoskopiai apžiūrai skydliaukės ir krūtinės, tikrai 100% žinanti savo darbą gydytoją. Buvo atliktas ne tik echoskopinis tyrimas, tačiau gavau puikių pasiūlymų ir patarimų ką reikėtų pakeisti ir padaryti. Likau tikrai sužavėta ir būtinai grįšiu pas Jus! Nors ir atvykau iš kitos miesto buvo verta! “

Karolina M.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai