fbpx

Vaikų odontologija

Apie paslaugas

Vaikų odontologija

Vaikų odontologija

Vaikų odontologija yra specializuota odontologijos sritis, kurioje daugiausia dėmesio skiriama vaikų burnos sveikatai nuo kūdikystės iki paauglystės. „Sokrato clinica“ dirba odontologijos specialistai, baigę papildomus mokymus, kad galėtų specializuotis unikalių mažųjų pacientų poreikių ir priežiūros srityje. Vaikų odontologai padės pasirūpinti įvairiapusiška pieninių dantų priežiūra, pulpito gydymu ir kitomis problemomis. 

Kas yra dantų silantai?

Dantų silantai – tai profilaktinė priemonė, kuria siekiama apsaugoti galinių kramtomuosius paviršius nuo ėduonies. Šiuose paviršiuose dažnai būna duobučių ir įtrūkimų, kuriuose gali užsilaikyti maisto dalelės ir bakterijos, todėl jie tampa jautresni ėduoniui. Dantų silantai veikia kaip apsauginis barjeras, padedantis sulaikyti apnašas ir rūgštis.

Štai kaip įprastai vyksta dantų padengimo silantais procesas:

Pirmiausia odontologas arba burnos higienistas išvalys dantis, kurie bus padengiami silantu. Siekiant, kad silantas tvirtai priliptų prie danties, odontologas kramtomąjį paviršių gali padengti specialiu tirpalu, kurio pagalba sukuriamas šiek tiek šiurkštus paviršius, kad priemonė priliptų. Tada silantas užtepamas ant danties paviršiaus. Kai kuriais atvejais gali būti naudojama speciali šviesa, kad jis sukietėtų ir taptų patvarus.

Kaip gydomas pulpitas?

Pulpitas – tai danties pulpos, kuri yra minkštasis audinys, esantis danties centre, uždegimas. Danties pulpoje yra kraujagyslių, nervų ir jungiamojo audinio. Pulpitas gali sukelti įvairaus laipsnio skausmą ir diskomfortą ir paprastai būna susijęs su dantų ėduonimi (dantų kariesu) arba dantų trauma.

Jei pulpitą sukėlė ėduonis (danties kariesas), odontologas pašalins sugedusią danties dalį ir užpildys ją dantų plomba. Danties atkūrimo procesas padeda užsandarinti dantį ir užkirsti kelią tolesnei bakterijų invazijai. 

Kaip gydomas pieninių dantų periodontas?

Periodontitas yra rimta dantenų ligos stadija, kuriai būdingas dantis laikančių struktūrų, įskaitant dantenas, periodonto raiščius ir alveolinį kaulą, uždegimas ir infekcija. Periodontitas gali sukelti negrįžtamus pakitimus ir, jei laiku negydomas, gali baigtis dantų netekimu.

Siekiant gydyti pieninių dantų periodontą atliekamas profesionalus dantų valymas. Jo metu nuo dantų ir šaknų, esančių žemiau dantenų linijos, pašalinamos apnašos ir dantų akmenys. Gali būti rekomenduojamas gydymas fluoru, kad sustiprėtų emalis ir dantys taptų atsparesni ėduoniui, kai kuriais atvejais paskiriamas ir gydymas antibiotikais.

Kaip prižiūrėti pieninius dantis?

Pieniniai dantys yra pirmieji dantys, kurie išsivysto žmogui. Šie dantys įprastai pradeda dygti kūdikystėje ir dygsta iki ankstyvosios vaikystės. Vaikui augant pieninius dantis ilgainiui pakeičia nuolatiniai dantys. Įprastai jie iškrenta savaime, kaip natūralaus dantų vystymosi proceso dalis. Tačiau pasitaiko atvejų, kai odontologui gali tekti įsikišti ir pašalinti pieninį dantį, ypač jei jis neišdygsta natūraliai arba jei pasireiškia specifinės dantų problemos.

Numatykite reguliarias vaiko dantų apžiūras, pradedant maždaug nuo pirmojo gimtadienio arba išdygus pirmajam dantukui. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą padeda stebėti dantų vystymąsi ir anksto nustatyti bet kokias galimas problemas.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai