fbpx

Bioidentiški hormonai

Kam tinkama ši procedūra?

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Kiek procedūrų reikės, priklauso nuo individualių nusiskundimų, patiriamų negalavimų, lyties ir amžiaus. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus moterims gydymas bioidentiškais hormonais gali būti tęsiamas 5–10 metų. Jaunoms moterims gydymas dažniausiai tęsiamas tol, kol išnyksta simptomai, susibalansuoja organizmo hormonų kiekis. Joms palaikomasis gydymas gali tęstis pusę metų.

Bioidentiškų hormonų terapijos kaina

 • Pirminė bioidentiškų hormonų terapijos konsultacija 198 €
 • Pakartotinė bioidentiškų hormonų terapijos konsultacija 119 €
 • Dehidroepiandrosteronas (DHEA) 129 €
 • Testosteronas 129 €
 • Estrogenas 129 €
 • Progesteronas 129 €
ginekologe Lina Mockeviciene

Lina Mockevičienė, Sokrato Clinica gydytoja-ginekologė, endokrinologijos mokslų daktarė, džiaugiasi naujomis terapinėmis bioidentiškų hormonų galimybėmis:

„Gydymas bioidentiškais hormonais yra labai naujas dalykas Lietuvoje. Tai natūralu, sveika ir parenkama labai individualiai. Anksčiau, pavyzdžiui, menopauzės simptomais besiskundžiančioms moterims galėjau skirti tik pakaitinės hormonų terapijos priemones – dideles, standartines jau sukomplektuotų hormonų dozes. Taikydama bioidentiškų hormonų terapiją, hormonus ir jų kiekius galiu parinkti labai tiksliai ir individualiai pagal atliktą kraujo tyrimą ir esamus nusiskundimus. Kūrybiškam terapiniam darbui įkvepia ir galimybė ne tik panaikinti hormonų disbalanso sukeltus simptomus, bet ir išspręsti seksualinės funkcijos sutrikimus ypač vyresnio amžiaus moterims ir vyrams, kas iki šiol nebuvo įmanoma taikant pakaitinės hormonų terapijos priemones“.

Bioidentiški hormonai – kas tai?

Bioidentiški hormonai yra cheminės medžiagos, turinčios tokią pačią molekulinę ir cheminę struktūrą kaip ir mūsų organizme sintetinami hormonai. Bioidentiškų hormonų nereikėtų painioti su augaliniais. Augaliniai hormonai ­ augaluose randamos medžiagos, kurios savo struktūra labai panašios į žmogaus organizme sintetinamus hormonus, tačiau tik imituojančios jų poveikį. Bioidentiški hormonai pilnai pakeičia žmogaus organizme sintetinamus hormonus. Pavyzdžiui, nakvišų kapsulėse yra natūralių fitoestrogenų – augalinių moters lytinių hormonų analogų. Tačiau norint pasiekti terapinį poveikį, tarkim palengvinti priešmenstruacinius simptomus, reikėtų jas vartoti didelėmis dozėmis, o rezultato gali tekti laukti keletą savaičių ar net mėnesių. Ne visoms toks sprendimas yra tinkamas ir priimtinas. Bioidentišką estrogeną reikėtų vartoti labai mažomis, gydytojo tiksliai nustatytomis dozėmis, o rezultatų galima tikėtis žymiai greičiau.

Kokias problemas sprendžia bioidentiški hormonai?

 • Karščio bangos
 • Miego problemos
 • Nuotaikos pokyčiai
 • Atminties praradimas
 • Svorio priaugimas

Ar pradėjus gydymą bioidentiškais hormonais, juos reikės vartoti visą gyvenimą?

Ne. Tai priklauso nuo individualių nusiskundimų, patiriamų negalavimų, lyties ir amžiaus. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus moterims gydymas bioidentiškais hormonais gali būti tęsiamas 5-10 metų. Jaunoms moterims gydymas dažniausiai tęsiamas tol, kol išnyksta simptomai, susibalansuoja organizmo hormonų kiekis. Joms palaikomasis gydymas gali tęstis pusę metų, bet tikrai ne visą gyvenimą.

Domina gydymas bioidentiškais hormonais?

Konsultacijos metu gydytojas išklausys jūsų nusiskundimus, surinks išsamią medicininę anamnezę ir paskirs kraujo tyrimus. Pavyzdžiui, moteris skundžiasi makšties gleivinių sausumu, sunkiai užmiega, negali patirti malonumo lytinės sueities metu. Tikėtina, kad hormoninis kraujo tyrimas rodys testosterono ir estrogeno trūkumą. Pagal kraujo tyrimą gydytojas tiksliai apskaičiuos reikiamą testosterono ir estrogeno kiekį ir paskirs bioidentiškų hormonų kremą arba vaginalines žvakutes. Po trijų mėnesių reikėtų atvykti kontrolinei konsultacijai, kad gydytojas įvertintų paskirto hormono veiksmingumą. Vėliau pas gydytoją kontroliniams vizitams rekomenduotina lankytis maždaug du kartus metuose.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai