fbpx

Pilvo organų echoskopiniai tyrimai

Kam tinkama ši procedūra?

Kam netinkami echoskopiniai tyrimai?

Echoskopiniai tyrimai galimi visiems, tačiau jie paprastai nėra naudojami siekiant ištirti plaučių, skrandžio, žarnyno ar kaulų būklę (ultragarsas blogai sklinda oru, o kaulai yra per kieti). Šių organų patologijoms diagnozuoti naudojamas rentgeno arba magnetinio rezonanso tyrimas.

Pilvo organų echoskopinių tyrimų kainos

  • Pilvo organų echoskopija (kepenų, kasos, tulžies pūslės, blužnies) 59 €
  • Vieno pilvo organo echoskopija (kasos, kepenų, tulžies pūslės, blužnies, šlapimo pūslės, inkstų) 59 €
  • Vaikų pilvo organų echoskopija (kepenų, kasos, tulžies, blužnies, inkstų, šlapimo pūslės) 59 €
  • Pilvo organų ir inkstų echoskopija 59 €
  • Pilvo sienos echoskopija prieš pilvo plastikos operaciją (įeina 3 tyrimai ir echogramos) 120 €

Kokia procedūros nauda?

Echoskopija yra greitas, nežalingas ir neinvazyvus metodas asmens sveikatai ištirti. Šis tyrimas leidžia įvertinti minkštųjų audinių, organų, kraujagyslių ir kt. būklę, pastebėti neįprastus audinių pakitimus, diagnozuoti ligas. Taigi echoskopija yra vertinga ir išsami diagnostinė priemonė.

Echoskopinio tyrimo metu galima pamatyti cistinius, vėžinius ar kitus darinius, neretai dar prieš žmogui pajuntant ligos simptomus. Dėl to echoskopija yra puiki vėžio ar kitų ligų prevencija – gydytojai rekomenduoja ultragarsinį tyrimą atlikti ne tik įtariant ligą, bet ir profilaktiškai, o vyresniems nei 40 metų siūloma šį tyrimą atlikti kartą į metus.

Ultragarso tyrimas parodo ar nėra organų anatominių pakitimų. Norint įvertinti organų veiklą, reikia atlikti kraujo ir (ar) šlapimo tyrimus.

Kokia procedūros eiga?

Konsultacija su gydytoju echoskopuotoju-radiologu

Ant tiriamos vietos užtepama speciali želė, didinanti odos pralaidumą ultragarsui. Gydytojas vedžioja echoskopo daviklį po tiriamą vietą, prietaiso ekrane stebėdamas ir analizuodamas matomą vaizdą. Atliekant gimdos echoskopiją daviklis įvedamas į makštį, o prostatos – į analinę angą

Rezultatų aptarimas, rekomendacijų pateikimas

Kaip pasiruošti tyrimams?

•  Pasiruošimas pilvo organų echoskopijai: apie 4–5 val. reiktų susilaikyti nuo valgymo ir skysčių vartojimo. Vakare prieš tyrimą vengti produktų skatinančių pilvo pūtimą. Šlapimo pūslė turi būti pilna.
•  Pasiruošimas uropoetinei (inkstai, šlapimo pūslė) ir lytinių organų echoskopijai: prieš tyrimą šlapimo pūslė turi būti pilna.
•  Skydliaukės, krūtų, kraujagyslių, limfmazgių echoskopijai pasiruošimas nereikalingas.

Pacientų atsiliepimai

 
„Puiki klinika, puikūs, mandagūs gydytojai. Lankiausi pas gydytoją echoskopiai apžiūrai skydliaukės ir krūtinės, tikrai 100% žinanti savo darbą gydytoją. Buvo atliktas ne tik echoskopinis tyrimas, tačiau gavau puikių pasiūlymų ir patarimų ką reikėtų pakeisti ir padaryti. Likau tikrai sužavėta ir būtinai grįšiu pas Jus! Nors ir atvykau iš kitos miesto buvo verta! “

Karolina M.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai