fbpx

Viskas apie plaukų persodinimą – tiesiai iš dermatologės lūpų

Suintensyvėjęs ir nepageidaujamas plaukų slinkimas – opi, tačiau dažna problema. Ją sudėtinga spręsti ar kontroliuoti, nes kiekviena situacija yra itin individuali ir reikalaujanti atidžiai parinkto gydymo. Šiai dienai turime įvairių būdų kaip stiprinti, maitinti bei prisotinti plaukų svogūnelius veikliosiomis medžiagomis. Kai kuriais atvejais, net plaukų folikulus stiprinančios procedūros nesustabdo plaukų slinkimo, ką tuo atveju daryti? Vienas efektyviausių metodų kovojant su ilgalaikio slinkimo padariniais yra plaukų persodinimo procedūra. Tai inovatyvus sprendimas, kuris šiai dienai išspręndžia plaukų nuplikimo pasekmes ir leidžia vėl džiaugtis augančiais natūraliais plaukais!

Girdėdami klientų nuogąstavimus kaip sunku susigrąžinti prarastus plaukus, įsiklausėme į tai ir Sokrato klinikoje pradedame atlikti plaukų persodinimo procedūrą!

 

Plaukų slinkimas

Dermatologė – trichologė Renata Kliunkienė atsakė į labiausiai užduodamus pacientų klausimus ir tikina, kad nėra ko nerimauti!

Kokios priežastys lemia plaukų slinkimą?

Plaukų slinkimą lemia įvairios priežastys, priklausomai nuo jau turimų ligų, kurios taip pat gali daryti įtaką plaukų slinkimo paūmėjimui. Pirmiausia reikia ištirti visas ligas, kurios gali sąlygoti plaukų slinkimą, pavyzdžiui, skydliaukės potologiją, įvairiausias autoimuninės kilmės ligas. Kai jos yra ištiriamos, tada gydytojas aiškinasi ar nebuvo odos nudegimų, traumų, plaukų tempimo ar kitų mechaninių plaukų pažeidimų. Jeigu minėtų ligų nerasta ir mechaniniai plaukų pažeidimai nebuvo atlikti, tada aiškinamasi ar tai nėra androgeninė alopecija, kitaip tariant, plaukų slinkimo paveldimumas.

Kurios plaukų vietos yra linkusios slinkti?

Įdomu tai, kad abi lytys susiduria su plaukų slinkimu, tačiau vyrams ir moterims šis procesas pasireiškia skirtingose galvos skalpos srityse. Pastebima, kad vyrų plaukų slinkimas labiausiai lokalizuotas tarpgiliuose smilkiniuose, nuplikimas taip pat susitelkia galvos ratile, pastebima pasislinkusi kaktos skalpo linija. Moterims būdingesnis bendras plaukų praretėjimas, pasiskirstęs visame viršugalvio plote arba labiau susitelkęs smilkiniuose.

mezogun-u225-3

Ką būtina žinoti apie plaukų persodinimo procedūrą?

Kaip yra atliekama plaukų persodinimo procedūra?

Pacientas yra paguldomas ant kušetės pilvu į apačią. Plaukuota pakaušio odos dalis, dar kitaip vadinama donorinė zona, yra nuskutama. Ši procedūra yra atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Nuskutus donorinę plaukų zoną, yra išimami plaukų folikulai, kurie yra surušiuojami pagal tai kiek kiekviename plaukų svogūnėlyje yra plaukų. Po to šie plaukų folikulai yra įdedami į tą vietą, kurioje plaukai yra išslinkę. Plaukų persodinimo procedūra trunka 2–3 valandas, priklausomai nuo to, kiek plaukų yra persodinama. Plaukų persodinimo operacijos gijimas trunka 2–3 dienas. Galutinis rezultatas matomas po 9–12 mėnesių, tačiau svarbu pabrėžti, kad pacientas turi natūralius savo plaukus! Ir šie plaukai niekada nebeišslenka!

Ar juntamas skausmas po procedūros?

Skausmas nėra juntamas po procedūros. Po procedūros pacientas jaučiasi lyg dėvėdamas kepurę ar galvos šalmą. Kitą dieną pacientas visai nieko nebejaučia. Šalia to verta paminėti, kad skausmas nėra juntamas ir procedūros atlikimo metu, nes naudojamas vietinis nuskausminimas.

Kiek iškrenta ar neprigyja plaukelių?

Vienu metu plaukų gali iškristi apie 20 %, tačiau vėliau jie prigyja ir stebint galutinį rezutatą tik apie 1 % plaukų nepriauga. Svarbu prisiminti, kad tai nulemia plauko augimo fazė, šis veiksnys nėra specialisto ar kliento valioje.

Plaukų persodinimas Sokrato klinikoje atliekamas taikant DHI metodą (angl. Direct Hair Implantation – liet. tiesioginis plaukų implantavimas). Tai bene pažangiausia ir pasaulyje pripažinta plaukų transplantacijos technika. Paciento donorinių plaukų reikia mažiau, o gaunami rezultatai yra ypač natūralūs. DHI technologija yra pranašesnė už kitus transplantacijos metodus, nes implantuojant plauką nedaromi plyšiai odoje, nelieka randų, o gijimo periodas yra lengvas ir visiškai nėra infekcijos rizikos.

Daugiau apie plaukų persodinimo procedūrą skaitykite čia

Užsiregistruokite procedūrai

Susidomėjote plaukų slinkimo gydymu? Susisiekite el. paštu arba skambinkite numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai