fbpx

Plaukų persodinimas

Plaukai slenka kasdien kaip natūrali kūno atsinaujinimo ciklo dalis. Tačiau kai kuriems plaukai ima slinkti ar retėti dėl kitų įvairių priežasčių. Plaukų slinkimą gali lemti paveldimumas, hormoniniai pokyčiai, įvairūs sveikatos sutrikimai ar senėjimas. Vis dėlto plaukai linkę slinkti tiek vyrams, tiek moterims. Vyrams plaukai slenka dažniau, plaukų slinkimas pasireiškia lokalizuotas tam tikroje vietoje – smilkiniai, pasislinkusi kaktos linija arba galvos ratilas. Moterims paprastai plaukai ima retėti viršugalvyje arba smilkiniuose. Sokrato klinikoje plaukų persodinimas (transplantacija) atliekamas vyrams ir moterims taikant pažangiausią DHI metodą, kuris greitai, saugiai ir neskausmingai suteiks galimybę džiaugtis natūraliais plaukais.

DHI technologija implantuotų plaukų prigijimo rodiklis siekia 97 %

Kontroliuojama įsodinamų plaukų folikulų kryptis, augimo kampas ir gylis

Nenaudojami skalpeliai ar kiti chirurginiai instrumentai

Atkuriamas natūralus rezultatas ir plaukų tankumas

Nesukelia jokio skausmo procedūros metu ir po procedūros

Kas lemia plaukų slinkimą?

Plaukų slinkimą lemia įvairios priežastys. Turimos ligos gali daryti įtaką plaukų slinkimo paūmėjimui, todėl pirmiausia reikia ištirti visas ligas, kurios gali tai sąlygoti. Pavyzdžiui, skydliaukės patologija, įvairiausios autoimuninės kilmės ligos. Ištyrus ligas, gydytojas aiškinasi, ar nebuvo odos nudegimų, traumų, plaukų tempimo ar kitų mechaninių plaukų pažeidimų. Jeigu minėtų ligų nerasta ir mechaniniai plaukų pažeidimai nebuvo atlikti, tada aiškinamasi, ar tai nėra androgeninė alopecija, t. y., plaukų slinkimo paveldimumas. Androgeninė alopecija yra labiausia pasiduodanti išoriniam ir vidiniam gydymui.

Kas yra DHI plaukų persodinimo metodas?

Sokrato klinikoje plaukų persodinimas atliekamas DHI metodu (angl. Direct Hair Implantation – liet. tiesioginis plaukų implantavimas). Tai bene pažangiausia ir pasaulyje pripažinta plaukų transplantacijos technika. Paciento donorinių plaukų reikia mažiau, o gaunami rezultatai yra ypač natūralūs. DHI technologija yra pranašesnė už kitus transplantacijos metodus, nes implantuojant plauką nedaromi plyšiai odoje, nelieka randų, o gijimo periodas yra lengvas ir visiškai nėra infekcijos rizikos.

Iš pradžių būtina atlikti konsultaciją su procedūrą atliekančiu gydytoju dermatologu. Procedūros metu taikomas vietinis nuskausminimas. Procedūroje nenaudojami jokie skalpeliai ar kiti chirurginiai instrumentai. Iš paties paciento paimami plaukai – nuskutama plaukuota pakaušio odos dalis (donorinė zona), iš kurios išimami plaukų folikulai, surūšiuojami ir perkeliami į tą vietą, kurioje pageidaujama atstatyti plaukus ar didinti jų tankumą. Išimti plaukai laikomi specialioje terpėje, kuri užtikrina tinkamą plaukų prigijimą ir augimą. Plaukai įsodinami pagal plaukų augimo kryptį, parenkamas tinkamas augimo kampas ir gylis.

Procedūra gali trukti apie keletą valandų, tačiau gali prireikti procedūrą išskaidyti per kelias dienas. Plaukų persodinimo procedūra paprastai trunka 2–3 valandas. Procedūros trukmė priklauso nuo problemos dydžio ir kiek plaukų reikia transplantuoti. Persodinimo dydis gali skirtis nuo kelių šimtų iki 7000 plaukų.

Atlikus plaukų persodinimą, pacientas nukreipiamas pas mikropigmentacijos meistrę, kuri atlieka plaukų imitaciją – trichopigmentaciją. Galutinis rezultatas matomas ir pacientas gali džiaugtis savo natūraliais plaukais jau po 9–12 mėnesių. Transplantuoti plaukai niekada nebeišslenka.

Po procedūros visiškai nejuntamas skausmas. Jau kitą dieną toje vietoje pacientas visai nieko nebejaučia. Plaukų persodinimo operacijos gijimas trunka 2–3 dienas. Po procedūros plaukų transplantacijos vietoje pradeda augti plaukai. Jie gali iškristi, tačiau tai priklauso nuo plauko augimo fazės.

Po plaukų persodinimo operacijos gali iškristi apie 1 % transplantuotų plaukelių, tačiau tai priklauso nuo plaukų augimo fazės. Plaukų gali iškristi apie 20 %, tačiau vėliau jie prigyja.

Video galerija

Užsiregistruokite procedūrai

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai