fbpx

Veido plastinės operacijos

Plastinės operacijos – tai chirurgijos specialybė, susijusi su žmogaus kūno atstatymu, rekonstrukcija ar pakeitimu. Ją galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: rekonstrukcinę chirurgiją ir estetinę chirurgiją. Rekonstrukcinė chirurgija apima kaukolės ir veido chirurgiją, rankų chirurgiją, mikrochirurgiją ir nudegimų gydymą.

Kas atlieka plastines operacijas? 

Sokrato klinikoje konsultuoja, plastines operacijas ar kitas procedūras atlieka medicinos mokslų daktarė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Inga Guogienė. Konsultacijos metu plastikos chirurgė išsamiai papasakos apie kiekvienos firmos implantų privalumus, padės pasirinkti dydį, formą, kad operacijos rezultatais būtumėte patenkintos maksimaliai.

Ausų korekcija

Ausų plastika dažniausiai atliekama siekiant atrodyti patraukliau ir išvengti ar apsaugoti savo vaikus nuo neigiamų komentarų apie išvaizdą. Atlėpusios ausys paprastai paveldimos, tačiau problema lengvai išsprendžiama pasitelkiant operaciją. Chirurgas, performuodamas ausies kremzlę ar taikydamas kitą techniką, priglaudžia ausį prie galvos, taip panaikindamas ausų deformaciją. Ausų plastikos rezultatai išlieka visam gyvenimui, o randai paslepiami po ausies kriaukle, todėl daugiau nebereikia varžytis atlėpusių ausų.

Ausų korekcijos operacija tinka, jei abi ausys ar viena iš jų yra atlėpusi. Atlėpusių ausų korekcija atliekama tiek vaikams (maždaug nuo 6 metų), tiek suaugusiems. Operacija neatliekama Esant karščiavimui, ausų uždegimui, infekcinėms ar kitokioms sunkioms ir ūminėms ligoms. Ar operacija jums galima, tiksliau sprendžia gydytojas konsultacijos metu.

•  Atlėpusių ausų korekcija leis džiaugtis prigludusiomis ausimis visą gyvenimą. Vieną kartą pakoregavus ausų poziciją, ji daugiau niekada nesikeičia. Kartais būna atlėpusi tik viena ausis, tad tokiu atveju atkuriama simetrija.
•  Po atlėpusių ausų korekcijos randai dažniausiai nematomi, nes juos dengia ausies kriauklė, odos klostės, plaukai. Taip pat operacija neturi jokios įtakos klausai.
•  Ausų plastika gali padidinti pasitikėjimą savimi, sumažinti psichologinį diskomfortą. Atlikta operacija vaikams padeda išvengti patyčių.

1. Atlėpusių ausų korekcija yra intervencinė procedūra, todėl prieš operaciją būtina konsultacija su plastikos chirurgu. Konsultacijos metu aptarsite sveikatos būklę, lūkesčius, galimus rezultatus ir kitus su operacija susijusius niuansus.
2. Operacijos metu taikoma bendra nejautra.
3. Paprastai operacija atliekama modeliuojant kremzlę ir dalį jos pašalinant – taip ausies kriauklė priartinama prie galvos ir ausys tampa mažiau atlėpusios.

Po operacijos uždedamas specialus tvarstis, kad būtų užtvirtinta nauja ausų padėtis. Pirmosiomis dienomis po operacijos gali būti juntamas skausmas, niežėjimas. Kol žaizda gyja, rekomenduojama miegoti ant nugaros. Namo paprastai galima grįžti tą pačią dieną. Visą informaciją, kaip savimi rūpintis po operacijos, suteikia gydytojas.

Paprastai ausų korekcija trunka nuo 1 iki 2 valandų. 

Apatinių ir viršutinių akių vokų korekcija

Varginantis odos perteklius, maišeliai po akimis, Užkritę akių vokai sudaro niūresnio, liūdnesnio ir pavargusio žmogaus įspūdį. Dėl užkritusių vokų moterims kyla problemų darantis akių makiažą, o kai kuriems asmenims net sutrikdo regėjimą. Vokų plastika (arba blefaroplastika) sugrąžina žvilgsniui jaunatviškumą ir gyvybingumą, taip pat atjaunėja visas veidas. Chirurgas, atsargiai pašalindamas odos ir riebalų perteklių, suformuoja žvalesnį ir atviresnį žvilgsnį.

Operacija paprastai atliekama vidutinio amžiaus žmonėms, kartais, esant dideliam akių užkritimui, galima operuoti ir jaunesnius. Operacija neatliekama esant aukštam trumparegystės laipsniui, akių ligoms, neseniai atliktai akių operacijai, aukštam akių kraujospūdžiui. Ar operacija jums gali būti atlikta, sprendžia gydytojas, atsižvelgdamas į sveikatos būklę, vokų užkritimo lygį.

• Pašalintas akių vokų užkritimas, pasikeitusi akių formą.
• Pašalinus užkritusius akių vokus, jaunesnė atrodo ne tik akių sritis, bet ir veidas.
• Tampa geresnis regėjimas (jei užkritę akių vokai dengė dalį vyzdžio).

1. Pasiruošimas operacijai prasideda nuo konsultacijos su plastikos chirurgu, kurios metu aptariama visa aktuali informacija susijusi su plastine operacija.
2. Operacija atliekama vietinėje arba bendrinėje nejautroje.
3. Plastikos chirurgas padaro pjūvį ties vokų linija ir pašalina odos, raumenų ar riebalinių kūnelių perteklių. Rando vieta sutampa su voko odos raukšle, todėl jis beveik nepastebimas.

Namo paprastai galima grįžti tą pačią dieną. Kartais juntamas akių sausumas, kuris paprastai po kelių savaičių praeina. Detalesnę informaciją, kaip savimi rūpintis po operacijos, pateikia gydytojas. 

Paprastai akių vokų operacija trunka nuo 1 iki 2 valandų. 

Kaktos ir antakių pakėlimas

Užplūdus skirtingoms emocijoms, atliekame skirtingas mimikas. Dažnos šio veiksmo dalyvės – kakta ir antakiai. Taip, kartu su amžiumi lėtėjant ląstelių veiklai, formuojasi horizontalios kaktos ir „pykčio“ (tarpuakio) raukšlės. Veiksmingiausias būdas pašalinti kaktos raukšles – plastinė operacija. Kaktos ir antakių pakėlimo plastinė operacija yra skirta spręsti viršutinės veido dalies problemas, kai, išlyginant raukšles, sugrąžinama jaunatviška išvaizda.

Kaktos ir antakių pakėlimas paprastai atliekamas žmonėms, kuriems kaktos zonoje susidariusios aiškiai matomos kaktos ir tarpuakių raukšlės. Operacija gali būti derinama su akių vokų plastika. Operacija neatliekama esant silpnos sveikatos. Ar operacija jums tikslinga ir galima, tiksliau nuspręsite su plastikos chirurgu konsultacijos metu. 

•  Kaktos ir antakių pakėlimas panaikina ar sumažina kaktos raukšles, todėl atrodoma jauniau.
•  Kartu su antakių pakėlimu, šiek tiek pasikelia ir akių vokai, dėl to žvilgsnis tampa atviresnis.
•  Plastinė kaktos ir antakių pakėlimo operacija suteikia natūralius, ilgalaikius ir veido bruožų neiškraipančius rezultatus.

1. Prieš operaciją būtina konsultacija su plastikos chirurgu, kurios metu aptarsite visą informaciją susijusią su plastine operacija.
2. Operacijos metu pacientui taikoma vietinė arba bendrinė nejautra.
3. Chirurgas pasižymi vietas, kuriuose planuojama intervencija, ir tada padaro maždaug 3 cm pjūvius viršutinėje kaktos srityje, plaukuotoje galvos dalyje. Koreguojant raumenų ir odos padėtį, išlyginamos kaktos raukšlės ir kilstelėjami antakiai.

1–5 paras (priklausomai nuo paciento būklės) reikėtų praleisti klinikoje. Detalesnę informaciją, kaip rūpintis savimi po operacijos, pateikia gydytojas. 

Kaktos ir antakių pakėlimo operacija trunka nuo 1 iki 2 valandų. 

Dr. Inga Guogienė

Plastikos chirurgijos gydytoja 

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai