fbpx

Šlapimo nelaikymas – tipai, priežastys ir gydymo būdai

Šlapimo nelaikymas – tai viena labiausiai moteris kamuojančių problemų. Nevalingai pratekantis šlapimas izoliuoja moteris nuo socialinio gyvenimo, sukelia nerimą, gėdą, nenorą turėti lytinių santykių su antrąją puse. Atpažįstate save? Šiuolaikinės medicinos dėka šlapimo nelaikymas gali būti įveikiamas ar smarkiai sumažinami jo simptomai. Tai leidžia vėl mėgautis gyvenimo malonumais ir pajusti sugrįžtantį džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi.

Šlapimo nelaikymo gydymas

Šlapimo nelaikymas gali būti gydomas įvairiais metodais: vaistais, operacijomis, makšties pesarais (žiedais), netgi tam tikrais tarpvietės ir dubens raumenų pratimais. Veiksmingi ir modernūs šlapimo nelaikymo gydymo būdai – lazeris, radijo dažnis ar plazmoterapija (PRP). Tai sveikatą tausojantys, pažangūs ir ypač veiksmingi metodai, gydantys šlapimo nelaikymą, kurie taikomi ir mūsų klinikoje. Kaip lazeris, radijo dažnis ir plazmoterapija gydo šlapimo nelaikymą?

Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu

Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu atliekamas su vienu pažangiausių rinkoje AMI kompanijos CO2 lazeriu BX300. Tai vienintelis lazeris Lietuvoje, turintis automatinį režimą, kurio dėka makšties sienelė kruopščiai intervuojama ir nustatomas šviesos bangos intervencijos gylis.

Kaip veikia lazeris? Lazerio savybės leidžia gydymą atlikti itin tiksliai, nepažeidžiant kitų audinių. Lazeris sukelia terminį efektą ir veikia makšties giliuosius audinius: suintensyvėja kolageno gamyba, elastino skaidulų susitraukimas, naujų kraujagyslių susidarymas. Taip makšties audiniai regeneruojasi ir stangrėja, dėl ko geriau prilaikoma šlapimo pūslė ir kiti dubens organai, užkertamas kelias nevalingam šlapimo pratekėjimui.

Kokia lazerio nauda? Tai saugus, neskausmingas ir nereikalaujantis chirurginio įsikišimo šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu, kuriuo itin efektyviai sprendžiama problema. Šlapimo nelaikymo gydymas lazeriu yra veiksminga, greita ir saugi procedūra, todėl ją renkasi vis daugiau moterų.

bx300

Dažniausi moterų šlapimo nelaikymo tipai ir priežastys

Įtampos šlapimo nelaikymas (fizinio krūvio metu)

Jei jaučiate, kaip nevalingai prateka šlapimas juokiantis, čiaudint, kosint ar kito fizinio krūvio metu, greičiausiai to priežastis – įtampos šlapimo nelaikymas. Šlapimas prateka, kai pilvo srityje padidėja slėgis, o dėl nusilpusių dubens raumenų, jis tinkamai nesustabdomas.

Dažniausios įtampos šlapimo nelaikymo priežastys: silpni dubens raumenys, nėštumas, dažni gimdymai, nutukimas, lėtinės šlapimo sistemos ligos.

Dirgli šlapimo pūslė (skubos šlapimo nelaikymas)

Šiam tipui būdingas staigus noras šlapintis ir negalėjimas sulaikyti tėkmės. Esant dirgliai šlapimo pūslei gali ištekėti gana didelis kiekis šlapimo, taip pat noras pasišlapinti čia ir dabar kyla ir tais atvejais, kai šlapimo sukaupta nedaug.

Dirglios šlapimo pūslės priežastys: šlapimo pūslės hiperaktyvumas, sutrikus neurologinei kontrolei (toks sutrikimas gali atsirasti galvos ar smegenų traumos ar šlapimo sistemos ligų atveju).

Mišrus šlapimo nelaikymas

Šiam tipui būdingas dviejų šlapimo nelaikymo tipų derinys: įtampos šlapimo nelaikymas ir dirgli šlapimo pūslė. Paprastai kažkuris vienas tipas būna išreikštas labiau.

Šlapimo nelaikymo gydymas radijo dažniu

INDIBA® Deep Care radijo dažnio aparatas skatina audinių regeneraciją naudodamas  448 kHz radijo dažnį. Radijo dažnio energija padidina ląstelių membranų pralaidumą, jonų migraciją – taip susinormalizuoja ląstelių veikla. Susidariusi šiluma suaktyvina kraujotaką, audiniai geriau aprūpinami deguonimi ir maisto medžiagomis, stimuliuojama kolageno gamyba.

Kokia radijo dažnio nauda? Tai saugus, neskausmingas ir nereikalaujantis chirurginio įsikišimo šlapimo nelaikymo gydymas radijo dažniu, kuriuo itin efektyviai sprendžiama problema. 

Šlapimo nelaikymo gydymas PRP terapija

PRP terapija yra inovatyvus gydymo metodas, kurio pagrindinė veiksmingoji medžiaga yra paties paciento kraujas, tiksliau jo dalis su trombocitais. Jie yra atsakingi už žaizdų gijimą ir audinių atsinaujinimą, tad tikslingai nukreipti, gali išspręsti daugybę problemų, taip pat ir šlapimo nelaikymą. Trombocituose esantys augimo faktoriai (FGF, PDGF, EGF ir t. t.) stimuliuoja kamieninių ląstelių judėjimą, diferenciaciją ir dalijimąsi, kolageno gamybą, kraujotaką. Taip audiniai atsinaujina, regeneruojasi ir sugyja, sustiprėja makšties audiniai.

Kokie produktai naudojami? Procedūrai naudojami aukščiausios kokybės šveicariška „Regen Lab“ produkcija. Terapijos veiksmingumas su trombocitų koncentratu ir „Regen Lab“ produkcija yra patvirtintas daugiau nei 170 klinikinių tyrimų. Taip pat kompanijos gaminiams suteikti ISO ir CE sertifikatai ir yra patvirtinti daugiau nei 84 šalių sveikatos priežiūros institucijų.

PRP terapija su hialuronu. Šios kompanijos viena inovatyviausių technologijų yra „Cellular Matrix“ – produktas su hialurono rūgštimi. Hialuronas vertinamas dėl savo ypatingos savybės pritraukti drėgmę, taip pat tiekia audiniams įvairias medžiagas, pagerina audinių gijimą. Pakankamas drėgmės kiekis ypač svarbus makštyje, kad būtų užtikrinta audinių sveikata.

Šiuos metodus galima kombinuoti su kitais gydymo būdais, tačiau tinkamiausią šlapimo nelaikymo gydymo metodą parenka gydytojas ginekologas, atlikęs apžiūrą ir įvertinęs situaciją. Mūsų klinikoje šlapimo nelaikymą gydo medicinos mokslų daktarė, akušerė ginekologė Lina Mockevičienė. Gydytoja yra daugiau nei 20-ties publikacijų bendraautorė, skaitė ne vieną žodinį pranešimą mokslinėse konferencijose ginekologinėmis temomis, nuolat dalyvauja stažuotėse, už mokslinius pasiekimus yra gavusi jaunojo mokslininko apdovanojimą ir yra kitaip pasižymėjusi mokslinėje veikloje.

Daugiau informacijos apie šlapimo nelaikymo gydymą rasite paspaudę čia.

Video galerija

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus dėl šlapimo nelaikymo ir dar daugiau! Nedelskite ir užsiregistruokite konsultacijai el. paštu arba susisiekite su mumis telefonu (8-640)45761

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai