Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, kasmet vis daugiau žmonių suserga klastinga ir sunkia liga – vėžiu. Kovai su vėžiu nuolat atsiranda vis daugiau naujausių tyrimų bei efektyvių šios ligos gydymo būdų. Norint palengvinti gydymą ir užkirsti kelią rimtiems susirgimams, reikalinga reguliariai lankytis pas gydytoją ir atlikti reikiamus tyrimus.
Kada pacientai kreipiasi į onkologą chemoterapeutą?
Pirminės sveikatos priežiūros gydytojas (šeimos gydytojas), įtardamas susirgimą, paskiria reikiamus tyrimus. Nustačius piktybinius navikus, šeimos gydytojas gali rekomenduoti kuo greičiau atlikti konsultaciją su gydytoju onkologu. Taip pat į onkologą chemoterapeutą kreipiamasi aktyvioje gydymo ar stebėjimo fazėje.
Kas gali kreiptis į onkologą chemoterapeutą?
Į onkologą chemoterapeutą kreipiasi pacientai su nustatytu įtarimu dėl ligos, su nustatyta ligos diagnoze, po skirto gydymo (ilgalaikis stebėjimas), kai baigta aktyvi gydymo fazė (remisija), vyksta ilgalaikis paciento stebėjimas (monitoravimas). Taip pat kreipiasi norintys pasikonsultuoti profilaktiškai prieš gydymą su nustatyta liga, aktyvaus gydymo metu, po aktyvaus gydymo ar stebėjimo fazėje dėl šalutinių reiškinių valdymo.
Kas vyksta konsultacijos metu?
Konsultacijos metu atliekamas išsamus bendras paciento sveikatos būklės įvertinimas, surenkama onkologinė anamnezė, išsiaiškinami simptomai ir išklausomi nusiskundimai, atliekama apžiūra ir apčiuopa, interpretuojami gauti duomenys. Taip pat įvertinami tyrimai ir sudaromas gydymo planas, vykdomas stebėjimas po gydymo.
Kokia konsultacijos nauda?
Konsultacijos metu tyrinėjama tam tikra linkme atsižvelgiant į paciento situaciją, ligos įtarimą, simptomus, nusiskundimus, naviko rūšį. Pacientui tampa aiškesnė jo būklė, gydymo ir tyrimų planas, aiškesnis ligos eigos prognozavimas.
Kas atlieka konsultaciją?
Sokrato Klinikoje konsultacijas atlieka gydytojas onkologas-chemoterapeutas Grinvydas Butrimas.
Onkologas-chemoterapeutas