fbpx

Kūno plastinės operacijos

Plastinės operacijos – tai chirurgijos specialybė, susijusi su žmogaus kūno atstatymu, rekonstrukcija ar pakeitimu. Ją galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: rekonstrukcinę chirurgiją ir estetinę chirurgiją. Rekonstrukcinė chirurgija apima kaukolės ir veido chirurgiją, rankų chirurgiją, mikrochirurgiją ir nudegimų gydymą.

Kas atlieka plastines operacijas? 

Sokrato klinikoje konsultuoja, plastines operacijas ar kitas procedūras atlieka medicinos mokslų daktarė, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Inga Guogienė. Konsultacijos metu plastikos chirurgė išsamiai papasakos apie kiekvienos firmos implantų privalumus, padės pasirinkti dydį, formą, kad operacijos rezultatais būtumėte patenkintos maksimaliai.

Šlaunų pakėlimas

Didelis svorio netekimas paprastai yra džiugus įvykis žmonėms, siekusiems atsikratyti antsvorio, tačiau su šiuo pokyčiu ateina kiti iššūkiai: nukarusi pilvo, žastų, šlaunų oda. Šios problemos geriausiai ir efektyviausiai išsprendžiamos plastinėmis operacijomis, kurių metu pašalinamas odos ir riebalų perteklius. Šlaunų pakėlimas skirtas atstatyti stangrią, lygią ir gražią šlaunų oda, kad galėtumėte vėl džiaugtis dailiomis kojomis.

Šlaunų pakėlimas atliekamas norintiems pašalinti nukarusią šlaunų odą ir padailinti jų išvaizdą. Šlaunų pakėlimą geriausia atlikti, kai kūno svoris yra stabilus. Galima derinti su kai kuriomis kitomis operacijomis, pavyzdžiui, riebalų nusiurbimu. Operacija neatliekama sergant kojų venų uždegimu, esant bendram organizmo nusilpimui. Ar operacija jums gali būti atliekama, tiksliau sprendžia gydytojas konsultacijos metu, atsižvelgęs į jūsų sveikatos būklę.

•  Stangresnė, lygesnė.
•  Tvirtesnė šlaunų oda.
•  Sumažėjusi šlaunų apimtis.
•  Pagražėjęs šlaunų kontūras.

1. Pasiruošimas operacijai prasideda nuo konsultacijos su plastikos chirurgu, kurios metu aptariama visa aktuali informacija susijusi su plastine operacija.
2. Šlaunų pakėlimas atliekamas bendroje nejautroje.
3. Chirurgas pasižymi vietas, kuriose bus atliekami pjūviai. Paprastai pjaunama vidinėje šlaunų pusėje. Atlikus pjūvį, pašalinamas odos ir riebalų perteklius, patempiama ir sustangrinama odą. Operacijos pabaigoje žaizda susiuvama.

1–5 paras (parų skaičius priklauso nuo paciento būklės) reikėtų praleisti klinikoje. Detalesnę informaciją, kaip rūpintis savimi po operacijos, pateikia gydytojas. 

Šlaunų pakėlimo operacija gali trukti nuo 2 iki 3 valandų. 

Žastų korekcija

Nukarusi žastų oda – tai didelio svorio netekimo, amžiaus ar genetikos rezultatas. Oda nukarsta, nes netenka elastingumo arba tiesiog nespėja trauktis kartu su krentančiu svoriu. Ši problema sunkiai išsprendžiama sveika mityba ir sportu, todėl kartais vienintelė išeitis belieka žastų plastika. Jos metu pašalinamas odos ir riebalų perteklius ir suformuojamas dailesnis ir stangresnis rankų kontūras.

Žastų plastika tinkama esant žastų odos nukarimui, atsiradusiam po svorio nukritimo, amžinių pokyčių. Plastinės operacijos neatliekamos esant silpnai sveikatai. Ar operacija tikslinga ir galima, tiksliau sprendžia gydytojas, atsižvelgęs į sveikatos būklę. 

•  Panaikinta nukarusi žastų oda.
•  Gražesnė, stangresnė ir tvirtesnė žastų oda.
•  Dailesnis rankų kontūras.

1. Pasiruošimas žastų plastikos operacijai prasideda nuo apsilankymo pas plastikos chirurgą. Konsultacijos metu aptariama visa aktuali informacija susijusi su plastine operacija.
2. Odos ir riebalų perteklius žastų srityje šalinamas bendroje nejautroje (narkozėje).
3. Chirurgas, atsižvelgęs į žastų nukarimo lygį, vidinėse rankų pusėse pasižymi vietas, kuriuose bus atliekami pjūviai. Padarius pjūvius, šalinamas odos ir riebalų perteklius, patempiama oda. Po operacijos žaizda susiuvama.

1–5 paras (priklausomai nuo paciento būklės) siūloma praleisti klinikoje. Apie dvi savaites reiktų vengti aktyvios fizinės veiklos. Detalesnė informacija, kaip savimi rūpintis po operacijos, pateikia gydytojas.

Paprastai žastų korekcija trunka nuo 1 iki 3 valandų, tačiau gali trukti ir ilgiau. 

Riebalų nusiurbimas / persodinimas

Riebalų perteklius deformuoja mūsų figūrą, o kartais sukelia rimtų sveikatos sutrikimų. Kūno formas ir svorį galima koreguoti pasitelkiant sveiką mitybą ir judrų gyvenimo būdą, tačiau kai kurios kūno vietos sunkiai ar net visai nepasiduoda koreguojamos. Riebalų nusiurbimas padeda šią problemą išspręsti, o jų persodinimas – sumodeliuoti geidžiamą figūrą.

Riebalų nusiurbimas ir persodinimas atliekamas asmenims, kurie siekia sumažinti apimtis, padailinti kūno linijas ir savo riebalais pakoreguoti kitas kūno sritis, taip suteikiant gražesnes ir proporcingesnes formas. Svarbu paminėti, kad riebalų nusiurbimas neatstoja svorio numetimo, o labiau skirtas kūno linijoms koreguoti. 

Riebalų nusiurbimas netinkamas esant dideliam antsvoriui, kai kūno masės indeksas yra virš 30. Ar jums riebalų nusiurbimas tikslingas ir galimas, tiksliau nuspręsite su plastikos chirurgu konsultacijos metu. 

•  Riebalų nusiurbimas padailina kūno formas, atkuria jų proporciją
•  Sumažėjusi kūno vietų, nuo kurių buvo nusiurbiami riebalai, apimtis.
•  Galimybė savo riebalus panaudoti kitoms kūno sritims koreguoti (krūtims, sėdmenims, veidui ir pan.). Persodinti riebalai paprastai gerai prigyja, todėl mažesnė komplikacijų rizika.

1. Prieš riebalų nusiurbimą reikalinga konsultacija su plastikos chirurgu. Jos metu aptariama visa informacija susijusi su plastine operacija.
2. Riebalų nusiurbimas vyksta bendroje nejautroje, o jei procedūros apimtis nedidelė, tada galima taikyti ir vietinį nuskausminimą.
3. Įvedus kaniulę, su vakuuminiu siurbliu riebalai ištraukiami iš koreguojamų vietų (pilvo, šlaunų, žastų ir t. t.). Šiuos riebalus, atitinkamai paruošus, galima persodinti į kitas kūno vietas, kuriose norima padidinti tūrį, pavyzdžiui, krūtų arba sėdmenų.

Kelias dienas po operacijos gali būti jaučiamas skausmas. 4–6 savaites (priklauso nuo to, kiek ir iš kur buvo nusiurbta riebalų) patartina nešioti specialią kompresinę aprangą ir vengti intensyvaus sporto.

1–5 paras (priklausomai nuo paciento būklės) rekomenduojama praleisti klinikoje, jei operacija buvo atlikta taikant narkozę. Detalesnę informaciją, kaip rūpintis savimi po operacijos, pateikia gydytojas.

Priklausomai nuo nusiurbiamų ir persodinamų riebalų vietos ir ploto, riebalų nusiurbimas paprastai trunka nuo 1 iki 2 valandų, o riebalų persodinimas – nuo 1 iki 5 valandų. 

Pilvo korekcija

Graži figūra neatsiejama nuo dailaus pilvuko, tačiau išlaikyti jo grožį yra nelengva užduotis. Jis linkęs kaupti riebalus, o staiga numetus svorio ar po gimdymo palieka dovanėlę – nukarusią odą. Kai odos perteklius itin didelis, jis gali susimesti į klostes, o tai sukelia ne vien estetines problemas, bet ir sveikatos – atsiranda odos iššutimai, žaizdos. Pilvo plastika – tai efektyviausias kelias pasiekti plokščią pilvuką ir padailinti kūno formas.

Pilvo plastika gali būti atliekama pacientams, kurie turi didelį pilvo odos ir / ar riebalinio audinio perteklių, atlaisvėjusią pilvo sieną. Taip pat svarbu, kad kūno svoris būtų stabilus. Galima derinti su riebalų nusiurbimu / persodinimu. 

Plastinės operacijos neatliekamos esant silpnai sveikatai. Ar operacija jums tikslinga ir galima, tiksliau nuspręsite su plastikos chirurgu konsultacijos metu.

•  Plokštesnis ir gražesnis pilvas, sumažėjusi juosmens apimtis.
•  Lieknesnės ir dailesnės kūno linijos.
•  Padidėjęs pasitenkinimas kūnu ir pasitikėjimas savimi.

1. Pasiruošimas pilvo plastikai prasideda nuo konsultacijos su plastikos chirurgu. Pokalbio metu aptariama jūsų sveikatos istorija (anamnezė), dabartinė sveikatos būklė, suteikiama visa informacija apie operaciją.
2. Pilvo plastika atliekama narkozėje.
3. Chirurgas padaro pjūvį (dažniausiai pilvo apačioje) ir pašalina odos ir riebalų perteklių. Atsilaisvinusi pilvo siena ir / ar išsiskyrę ilgieji pilvo raumenys sutvirtinami siūlais. Operacijos pabaigoje, žaizda susiuvama.

1–5 paras patartina praleisti klinikoje (praleidžiamų parų skaičius priklauso nuo plastinės operacijos sudėtingumo ir paciento būklės). Detalesnę informaciją, kaip savimi rūpintis po operacijos, pateikia gydytojas.

Paprastai pilvo korekcija trunka nuo 1 iki 5 valandų. 

Sėdmenų didinimas

Plokščias, beformis ar po nukritusio svorio nukaręs užpakaliukas – gana dažna priežastis, priverčianti moteris kompleksuoti. Tačiau įgimti, dėl amžiaus ar kitų priežasčių atsiradę apatinės dalies kūno pokyčiai dažnai gali būti koreguojami plastinėmis operacijomis. Dailų, gundantį ir didesnį užpakaliuką gali suteikti sėdmenų didinimas implantais arba riebalais.

Operacija tinkama mažiems sėdmenims didinti, jų formai koreguoti ir tobulinti. Ar procedūra jums galima, tiksliau sprendžia plastikos chirurgas konsultacijos metu, atsižvelgęs į jūsų sveikatą. Plastinės operacijas neatliekamos esant silpnai sveikatai, esant per mažam svoriui.

• Didesnis ir dailesnis užpakaliukas
• Išraiškingesnės kūno formos
• Padidėjęs pasitikėjimas savimi

1. Būtina pirmiausiai apsilankyti pas plastikos chirurgą konsultacijai, kad būtų galima įvertinti jūsų sveikatos būklę, parinkti tinkamiausią sėdmenų didinimo būdą, aptarti operacijos eigą.
2. Sėdmenų didinimas implantais. Operacija atliekama bendroje nejautroje. Sėdmens klostėje padaromas pjūvis, per kurį įdedamas implantas po sėdmens raumeniu arba virš jo. Pabaigoje žaizda susiuvama. Operacija ypač tinkama moterims, kurios yra lieknos ir negali sėdmenų pasididinti savo riebalais.
3. Sėdmenų didinimas riebalais. Ši procedūra dar vadinama brazilišku sėdmenų didinimu, kuris padeda pasiekti natūralių rezultatų ir dailiai pagražinti užpakaliuką. Iš pradžių atliekama liposakcija, kurios metu riebalai nusiurbiami nuo tų kūno vietų, kuriose yra riebalų perteklius (pilvas, juosmuo, rankos ir pan.). Tada nusiurbti riebalai apdorojami ir suleidžiami į sėdmenis.

Apie 1–5 paras (priklausomai nuo paciento būklės) rekomenduojama praleisti klinikoje. Detalesnę informaciją, kaip savimi rūpintis po operacijos, pateikia gydytojas. 

Sėdmenų didinimas riebalais ar implantais paprastai trunka nuo 2 iki 3 valandų. 

Dr. Inga Guogienė

Plastikos chirurgijos gydytoja 

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai