Limfodrenažas-kompresinė terapija
Limfodrenažas-kompresinė terapija – tai specialus limfodrenažinio masažo metodas, skirtas limfos ir veninės kraujotakos apytakai gerinti. Procedūra dažniausiai taikoma turintiems nusiskundimų dėl kraujotakos sutrikimų, lėtinio galūnių nuovargio, skausmo, patinimų, tačiau nerekomenduojama esant trombams, venų varikozei.
Kaip veikia limfodrenažas?
Klientai dažnai klausia, kas yra limfodrenažinis masažas? Kaip atlikti kojų limfodrenažą? Kaip veikia ši procedūra? Na, norint tinkamai pasiruošti procedūrai, oda turi būti švari ir sausa. Priklausomai nuo masažuojamos srities, klientui uždedama limfodrenažinio masažo įranga (specialus masažuoklis). Klientas turi būti atsipalaidavęs – tai palengvina limfos cirkuliaciją.
Limfodrenažas vyksta, kai specialus masažuoklis savo oro pagalvėlių pagalba aukštyn ir žemyn varinėja kraują. Spaudimas prasideda nuo pėdų apačios ir palaipsniui kyla aukštyn. Suspaudimo jausmas šioje procedūroje prilygsta aptempimui. Kai visose kamerose prisipildo oro, galūnių suspaudimas kelioms sekundėms užlaikomas, o vėliau vėl atleidžiamas. Šis procesas kartojamas visos procedūros metu, kuri trunka 20-60 min.
Kokie yra limfodrenažo tipai?
Limfodrenažinis masažas, priklausomai nuo masažuoti norimos vietos, gali būti atliekamas skirtingoms kūno dalims.
Pilvo limfodrenažinis masažas – rekomenduojamas žmonėms, turintiems antsvorio ir norintiems atsikratyti celiulito. Jo pagalba galima pašalinti vadinamuosius lipidinius patinimus, t. y. skausmingą riebalinį audinį ir paryškinti pilvo presą.
Limfodrenažinis rankų masažas – tai visų rankos galūnių, t. y. peties sąnario, alkūnės sąnario, riešo sąnario, plaštakos ir pirštų, limfodrenažas.
Kojų limfodrenažinis masažas – kojų limfodrenažas pirmiausia skirtas kojų patinimui, celiulitui ir skausmui mažinti.
Kas rekomenduojama prieš procedūrą?
Prieš procedūrą patartina pasikonsultuoti su specialistu ir aptarti norimus rezultatus bei kontraindikacijas.
Kodėl verta atlikti kompresinę terapiją?
Mažina nuovargį, atpalaiduoja (malonus kompresinis masažas).
Degina riebalinį audinį.
Kovoja su pavargusių kojų sindromu.
Apsaugo nuo edemos ir giliųjų venų trombozės.
Gerina išvaizdą (maitina odą, mažina celiulitą, stangrina ir lieknina kūną) ir fizinę būklę bei sportinį pajėgumą.