Akušeriniai ir ginekologiniai echoskopiniai tyrimai

39.00 79.00 

x 30 Min(s)


Pasirinkite datą aukščiau, kad pamatytumėte galimus laikus.

Norite įsitikinti, ar esate sveiki? Vienas iš būdų, kaip tą padaryti – echoskopinis tyrimas. Echoskopija (arba ultragarso tyrimas) – įvairių organų tyrimas ultragarso bangomis siekiant nustatyti tiriamų audinių būklę, patvirtinti arba paneigti diagnozę. Ultragarso tyrimas yra neskausmingas ir nesudėtingas būdas pasitikrinti sveikatą. Sokrato klinikoje echoskopiniai tyrimai atliekami su pažangiu „Q40“ echoskopu, generuojančiu ultragarso bangas, kurios atsispindi nuo audinių ir grįžta į echoskopo daviklį, kur elektriniai impulsai sukuria ekrane vaizdą. Taip gydytojas įvertina vaizdą ir gauna išsamią informaciją apie jūsų sveikatos būklę.

Kam tinkami echoskopiniai tyrimai?

Echoskopija gali būti atliekama visiems, kurie siekia išsiaiškinti tikslią ligos diagnozę ar tiesiog pasitikrinti profilaktiškai. Nėra jokių amžiaus ar lyties apribojimų.

Kam netinkami echoskopiniai tyrimai?

Echoskopiniai tyrimai galimi visiems, tačiau jie paprastai nėra naudojami siekiant ištirti plaučių, skrandžio, žarnyno ar kaulų būklę (ultragarsas blogai sklinda oru, o kaulai yra per kieti). Šių organų patologijoms diagnozuoti naudojamas rentgeno arba magnetinio rezonanso tyrimas.

Kokia echoskopinių tyrimų nauda?

Echoskopija yra greitas, nežalingas ir neinvazyvus metodas asmens sveikatai ištirti. Šis tyrimas leidžia įvertinti minkštųjų audinių, organų, kraujagyslių ir kt. būklę, pastebėti neįprastus audinių pakitimus, diagnozuoti ligas. Taigi echoskopija yra vertinga ir išsami diagnostinė priemonė.

Echoskopinio tyrimo metu galima pamatyti cistinius, vėžinius ar kitus darinius, neretai dar prieš žmogui pajuntant ligos simptomus. Dėl to echoskopija yra puiki vėžio ar kitų ligų prevencija – gydytojai rekomenduoja ultragarsinį tyrimą atlikti ne tik įtariant ligą, bet ir profilaktiškai, o vyresniems nei 40 metų siūloma šį tyrimą atlikti kartą į metus.

Ultragarso tyrimas parodo ar nėra organų anatominių pakitimų. Norint įvertinti organų veiklą, reikia atlikti kraujo ir (ar) šlapimo tyrimus.

Kokia procedūros eiga?

1. Konsultacija su gydytoju echoskopuotoju-radiologu.
2. Ant tiriamos vietos užtepama speciali želė, didinanti odos pralaidumą ultragarsui.
3. Gydytojas vedžioja echoskopo daviklį po tiriamą vietą, prietaiso ekrane stebėdamas ir analizuodamas matomą vaizdą. Atliekant gimdos echoskopiją daviklis įvedamas į makštį, o prostatos – į analinę angą.
4. Rezultatų aptarimas, rekomendacijų pateikimas.

Pirkinių krepšelis