fbpx

Šeimos gydytojo darbas COVID-19 akivaizdoje

COVID-19 epidemija keičia pasaulį. Ši pandemija atnešė didžiulius pokyčius visose gyvenimo srityse, ypač pirminės sveikatos priežiūros srityje. Patiriami iššūkiai parodo, kokia svarbi dabartinė situacija yra šeimos gydytojo profesijai.

Iššūkiai

Koronaviruso krizė išryškina daugybę sveikatos priežiūros sistemos trūkumų. Pirma, yra problemų dėl prieigos prie pagrindinių išteklių reikalingų kovai su šia pandemija, nes trūksta respiratorių, apsaugos priemonių ir, svarbiausia, specialistų. Klinikinis personalas užsikrečia po kontakto su ligoniu, kuriems yra nustatytas karantino laikotarpis; ir kai kurie medicinos personalo nariai moka didžiausią įmanomą kainą – nuostolius jų gyvenimams.

Žinoma, privatus medicinos sektorius turi geresnes galimybes ir apsirūpinimą reikalingomis apsaugos priemonėmis ir gali suteikti kokybiškesnes šeimos gydytojo paslaugas savo pacientams. Pacientai, pasirinkę privačią kliniką gali būti ramesni, nes dalį atliekamų paslaugų kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Psichologinės problemos

Be įrangos ir personalo trūkumo, pirminės sveikatos priežiūros įstaigos turi taip pat spręsti su tuo susijusias emocines problemas. Kiekvienas, nors ir skirtingu laipsniu, kenčia nuo streso, kuris plinta beveik taip pat greitai, kaip pati pandemija. Socialinė žiniasklaida vaidina svarbų vaidmenį perteikti netikrumo ar net panikos jausmus.

Nesaugumas, vienatvė, kančia, baimė dėl savo artimųjų, paramos ir pasitikėjimo savimi trūkumas pasklido plačiai. Emocinis šios pandemijos poveikis auditorijai yra neapsakomas.

Šeimos gydytojų darbas Covid-19 akivaizdoje

Per pastaruosius keletą metų koronaviruso ligos (COVID-19) pandemija greitai, radikaliai ir tikriausiai visam laikui pakeitė šeimos gydytojų praktiką. Pirmosiomis pandemijos savaitėmis įvyko precedento neturintis perėjimas prie virtualios pacientų priežiūros. Sokrato clinica šeimos gydytojai stengėsi suteikti pakankamai gerą priežiūrą daugumai mūsų pacientų, tačiau naujoji Omicron koronaviruso atmaina plačiai plinta po pasaulį ir laukia nauji iššūkiai bei netikrumas.

Kaip atrodys šeimos gydytojo praktika naujame drąsiame virtualios ir asmeninės priežiūros pasaulyje? Kokios pasekmės artimiausiu metu bus delsimo gauti prevencinę priežiūrą arba tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis, kurie atidėjo ieškoti pagalbos dėl baimės užsikrėsti COVID-19 infekcija? Kaip susitvarkysime su didėjančia psichikos sveikatos problemų našta tarp mūsų pacientų dėl daugybės ir įvairių COVID-19 padarinių?

Bendrosios praktikos gydytoja-Alfreda-Pencyliene

Covid-19 panašus į gripą?

Daugelis ekspertų mano, kad COVID-19, skirtingai nei SARS, taps endeminiu populiacijoje, panašiai kaip sezoninis gripas. Nors vis dar yra daug neaiškumų kaip liga, kurios pasekmės gali apimti daugiau sezoninių vizitų klinikiniam įvertinimui ir tyrimams atlikti ir padidėjusį metinių skiepijimų darbą, viršys tą, kurį jau teikiame tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Pabaigai

Galiausiai, endeminio COVID-19 eroje, kaip rasti tinkamą pusiausvyrą tarp tiesioginės klinikinės priežiūros, tiek virtualiai, tiek asmeniškai, su daugybe laiko reikalaujančių biurokratinių, bendravimo ir administracinių užduočių, kurios buvo perkeltos į šeimos gydytojo darbą.

Pagrindinis klausimas, kaip pacientams ir šeimos gydytojams seksis su tiek daug ir tokių sparčių pokyčių? Ten, kur tiek daug pokyčių, nestabilumo ir neapibrėžtumo, yra ir precedento neturinti galimybė ir poreikis atlikti svarbius ir reikalingus tyrimus pacientams ir suteikti pilnavertišką gydymą.

Sokrato clinica šeimos gydytojai visapusiškai pasiruošę suteikti maksimaliai reikalingą pagalbą ir laiką savo pacientams. Ieškote geriausio paslaugų ir kokybės medicininio paketo? Užsiregistruokite jau šiandien!

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai