fbpx

Šalto oro poveikis odai

Žiemos metu lietus, sniegas, vėjas ir daugybė atšiaurių sąlygų, kurios gali rimtai paveikti mūsų odos sveikatą ir išvaizdą. Šaltas oras sukelia daugybę odos reakcijų, su kuriomis reikia kovoti, jei norite visą žiemą turėti spindinčią ir sveiką veido spalvą.

Nesvarbu, kiek šiltų drabužių sluoksnių dėvite, kai temperatūra nukrenta, kartu su jais mažėja ir jūsų odos drėgmė. Odos išsausėjimas yra ryškiausia šalto oro pasekmė. Nors aukšta vasaros temperatūra priverčia jūsų odą gaminti daugiau riebalų, šaltas oras turi priešingą poveikį.

Žemą temperatūrą lydi mažesnė drėgmė lauke ir sausa aplinka, kurią sukelia šildymas ir šilumos šaltiniai vidaus patalpose. Šis temperatūros svyravimas, vėjas gali sukelti odos dirginimą ir uždegimą. Prie viso to turime pridėti ir tai, kad žiemą geriame mažiau vandens. Rezultatas – prastesnis odos drėkinimas, tai yra, sausa, pleiskanojanti ir niežtinti oda.

šalto oro poveikis odai 2

Kita vertus, odos mikrocirkuliacijai įtakos turi ir šaltis. Esant žemai temperatūrai, odos kapiliarai susitraukia, kad sumažėtų kraujo tekėjimas per odą. Tai padeda palaikyti kūno temperatūrą, o kapiliarai po kurio laiko normalizuojasi. Nepaisant to, šie odos mikrocirkuliacijos pokyčiai gali sukelti veido paraudimą, telangiektaziją ar odos angiomą.

Minėtų išorinių stresorių poveikis ir drabužių trintis prie odos ilgainiui gali pažeisti hidrolipidinį barjerą. Šis hidrolipidinis barjeras, dar žinomas kaip rūgšties mantija, yra sluoksnis, sudarytas iš natūraliai susidarančių aliejų ir lipidų, būtinų palaikyti odos balansą ir apsaugoti ją nuo išorinių stresinių veiksnių. Dėl rūgščių mantijos pažeidimo oda tampa labiau pažeidžiama visų žiemos streso veiksnių, todėl ji patenka į spiralę, kurioje oda bus mažiau pajėgi atsigauti nuo nuolatinės agresijos ir drėgmės praradimo.

ODOS PRIEŽIŪRA ŽIEMOS METU

Norėdami sumažinti žiemos poveikį odai ir išvengti būdingo išsausėjimo, labai rekomenduojame pritaikyti savo odos priežiūros rutiną prie naujo sezono. Štai keletas patarimų:

  1. Naudokite švelnų odos valiklį.

Stenkitės naudoti lengvą odos valiklį su švelnesnėmis paviršinio aktyvumo medžiagomis ir mažiau kvapiųjų medžiagų, kad išlaikytumėte hidrolipidinį barjerą, kuris žiemą tampa plonesnis ir trapesnis. Dėl rankų odos, tai šiais laikais būtina dažnai jas valyti rankų dezinfekavimo priemone. Kad sumažintumėte alkoholio pagrindu pagamintų dezinfekcinių priemonių džiovinimo poveikį, dažniau drėkinkite rankas.

2. Padidinkite odos drėgmę.

Padidinkite savo odos drėgmę kasdieninėje odos priežiūros rutinoje. Žiemą galite naudoti tirštesnį dieninį kremą, į savo režimą įtraukti drėkinamąjį serumą arba dažniau tepti drėkinamąją kaukę. Variantų begalė.

Rekomenduojame padidinti vitamino C kiekį savo mityboje arba specialiomis kosmetikos priemonėmis su Vitaminu C. Jis paruoš jūsų odą šaltajam sezonui.

Nepamirškite dažnai drėkinti lūpas ir gerti daug vandens!

3. Drėkinkite aplinką.

Šildymo prietaisų sukeltam oro išsausėjimui, namuose naudokite oro drėkintuvą. Tai padarys aplinką labiau pakenčiamą jūsų odai.

4. Venkite per karšto dušo.

Žinome, kad po pasivaikščiojimų šaltame ore norisi pasimėgauti karštu dušu, bet ilgas mėgavimasis karštu dušu nėra geras jūsų odai. Karštas vanduo pažeidžia rūgšties mantiją ir susilpnina odos barjerą. Tai gali sukelti odos sausumą arba pabloginti būklę, jei ją jau turite. Daug labiau patartina naudoti drungną vandenį

5. Tepkite kremą nuo saulės ištisus metus.

Nepamirškite, kad saulės spinduliuotė gali pažeisti odą net debesuotomis dienomis ir sukelti fotosenėjimą.

Be to, sniegas atspindi saulės spindulius iki 80 % – tai daug daugiau nei smėlis ar vanduo paplūdimyje – todėl naudokite stipresnę apsaugą nuo saulės, jei keliaujate į kalnus.

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai