fbpx

Plaukų slinkimas – priežastys ir gydymo būdai

plaukų slinkimas

Plaukų slinkimas – natūralus procesas, leidžiantis plaukams atsinaujinti. Yra visiškai normalu per dieną netekti vidutiniškai nuo 40 iki 150 plaukų. Problema kyla, kuomet plaukai ima kristi didesniais kiekiais arba dažniau. Esama daug skirtingų aplinkybių, kurios neabejotinai turi įtakos plaukų būklei bei jų gyvybingumo trukmei – būtent dėl to gali būti taip sudėtinga atsekti ir nustatyti tikslias paūmėjusio slinkimo priežastis. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad būtent dėl šios problemos daugiasluoksniškumo ir painumo reikėtų vengti savivaliavimo ir nesirinkti gydymo savarankiškai – neturint pakankamai žinių plaukų priežiūros srityje galima itin paprastai suklysti ir nusipirkti neveiksmingas, netinkamas priemones.

Kokios dažniausios plaukų slinkimo priežastys?

Dažniausiai išskiriamos plaukų slinkimo priežastys yra: paveldimumas, natūralūs fiziologiniai pokyčiai po gimdymo, sezonų kaita, miego trūkumas ar nepilnavertė mityba. Sprendžiant šią problemą svarbu išmanyti šalutinius poveikius, kuriuos gali sukelti vartojami medikamentai bei atkreipti dėmesį į ligas, tokias kaip cukrinis diabetas, hepatitas B ir C ir įvairūs kiti susirgimai. Kitas, vis dažniau suintensyvėjusį plaukų slinkimą nulemiantis faktorius yra psichologinis stresas ir pervargimas. Verta prisiminti, jog slenkantys plaukai ne tik keičia žmogaus išvaizdą, bet gali perspėti ir apie rimtas, su estetika nesusijusias problemas. 

Kitos, kiek retesnės plaukų slinkimo priežastys yra grybelinės infekcijos, nudegimai rūgštimis ar šarmais, infekcinės odos ligos, taip pat plauko struktūros anomalijos arba net trichotilomanija – liguistas potraukis pešioti savo plaukus. Be anksčiau išvardytų aplinkybių yra verta atkreipti dėmesį ir į savo kasdieninę šukuoseną – plaukams kenkia tvirti kuodai bei stipriai supintos kasos, nešiojant šias šukuosenas galvos oda patiria įtampą. Galiausiai, yra svarbu nepiknaudžiauti plaukų formavimo priemonėmis, vengti dažno garbanavimo ar tiesinimo karštomis žirklėmis, džiovinimo. 

Plaukų slinkimo gydymas priklauso nuo jų netekimo priežasties ir turi būti atidžiai parenkamas specialisto nuožiūra. Dažniausiai naudojamos priemonės yra PRP procedūra, mezoterapija ir plaukų persodinimas.

Mezoterapija

Kita populiari ir efektyvi procedūra yra mezoterapija. Jos metu naudojami unikalūs veikliųjų medžiagų kokteiliai, kurie aktyviai kovoja su plaukų slinkimu gerindami galvos odos mikrocirkuliaciją, aprūpindami plaukų folikulus maistinėmis medžiagomis ir reikiamais vitaminais. Tokiu būdu atstatomi silpni ir gyvybę praradę plaukai, skatinama jų gamyba. Kiekvienas mezoterapijos metu naudojamas kokteilis skiriasi savo sudėtimi, ji pritaikoma atsižvelgiant į individualius paciento poreikius.

PRP terapija

PRP procedūros veiklioji medžiaga – trombocitai, gyjimo ir ląstelių atsinaujinimo procesus skatinantys kraujo kūneliai. Naudojami pačiam pacientui priklausantys trombocitai, tokiu būdu didinamas procedūros veiksmingumas bei užtikrinamas optimalus veikliųjų medžiagų įsisavinimas. PRP procedūros metu skatinama kolageno gamyba, suaktyvinamos ir atjauninamos ląstelės. Šis gydymo metodas neskausmingas, pasižymi natūraliomis veikliosiomis medžiagomis, o rezultatai greitai pastebimi ir yra ilgai išliekantys.

Plaukų persodinimas

Dar viena pažangi, pasaulinio pripažinimo sulaukusi procedūra yra plaukų persodinimas. Ji populiari, nes garantuoja natūraliai atrodantį ir visą gyvenimą išliekantį rezultatą – persodinti plaukai nebeišslenka. Šią procedūrą įmanoma atlikti keliais būdais – pasitelkiant folikulo vieneto ekstrakcijas arba implanterius. Abejais atvejais persodinimas yra panašus, skiriasi tik metodas, kurį pacientui parenka gydytojas dermatologas. Procedūra trunka kelias valandas, tačiau nesukelia smarkaus diskomforto – jos metu taikomas vietinis nuskausminimas.

Siekiant tinkamai pasirūpinti slenkančiais plaukais verta patikėti šios problemos sprendimą specialistams, kurie galės ne tik parinkti tinkamiausią gydymo metodą, bet, prireikus, kombinuoti procedūras tarpusavyje arba derinti jas su medikamentiniu gydymu. Susidūrus su šia problema yra svarbu nesitikėti išspręsti jos labai greitai ir paprastai – tikri, išliekantys rezultatai be jokios abejonės pareikalaus ilgesnį laiką trunkančio, nuoseklaus gydymo arba stebėjimo.

Atsižvelgdami į klientų išreiškiamus poreikius ir atsiliepimus, Sokrato klinikoje siūlome PRP terapijos, mezoterapijos ir plaukų persodinimo procedūras visiems, susiduriantiems su plaukų slinkimu. Procedūras atlieka patyrę, aukštos kvalifikacijos specialistai, gydytojai dermatovenerologai: Renata KliunkienėGrinvydas ButrimasGintarė LinkevičiūtėEglė Zinkevičienė.

Užsiregistruokite procedūrai

Susidomėjote plaukų slinkimo gydymu? Susisiekite el. paštu arba skambinkite numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai