fbpx

Kaip atsukti laiką atgal? HIFU – ultragarso terapija veido odos stangrinimui

Šiuo metu nechirurginių odos patempimo procedūrų populiarumas sparčiai auga. Amerikos estetinės plastinės chirurgijos draugijos duomenimis, per du metus (nuo 2015 iki 2016 metų) jis išaugo beveik 12 procentų. HIFU – viena iš nechirurginių odos gražinimo procedūrų, kasmet sukelianti vis didesnį klientų susidomėjimą ir Lietuvoje. HIFU procedūra Sokrato klinikoje atliekama su aukščiausios kokybės standartą turinčiais „AMI“ kompanijos medicininiais prietaisais.

HIFU – saugi, nechirurginė, ultragarsu atliekama procedūra, pagrįsta fiziologiniais odos atsinaujinimo procesais ir švelniai bei laipsniškai stangrinanti odą akių vokų, pasmakrės, kaklo srityse, taip pat lyginanti nedideles raukšles bei mažinanti odos klostes dekolte srityje. Ją taip pat galima atlikti siekiant stangrinti žąstų, pilvo, šlaunų ir sėdmenų odą. 

HIFU terapija puikiai tinka ieškantiems alternatyvos chirurginėms procedūroms, taip pat ir tiems, kurie pageidauja panaikinti pirmuosius senėjimo požymius. Procedūra nėra chirurginė, tačiau jos rezultatai tam tikrose klinikinėse situacijose prilygsta tiems, kurie pasiekiami chirurginėms odos patempimo arba botulino injekcijų procedūromis.

HIFU terapija. Kas tai?

HIFU (angl. High Intensity Focused Ultrasound) – didelio intensyvumo fokusuotas ultragarsas. Ultragarsas – tai žmogaus ausims negirdima garso rūšis, kurios dažnis yra didesnis nei 20 kHz. Ultragarso bangoms veikiant gyvuosius audinius, susidaro šiluma, kuri sužadina ir spartina regeneracinius organizmo procesus.

HIFU terapiniai procesai vyksta dviem etapais. Pirmasis – procedūros metu, kai susitraukia ir sutrumpėja elastingumą praradusios kolageno skaidulos ir dėl to stebimas odos patempimo efektas. Antrasis etapas tęsiasi 3-6 mėnesius po procedūros. Jo metu formuojasi naujos kolageno ir elastino skaidulos ir oda tampa lygesnė, tvirtesnė, elastingesnė, o svarbiausia – išsilygina lengvas ir vidutinio laipsnio odos suglebimas, oda tampa glotnesnė, o kontūras lygesnis.

Didelio intensyvumo ultragarso terapija pagrįsta išimtinai tik fiziologiniais odos atsinaujinimo procesais. Atliekant procedūrą nėra naudojami serumai, kremai, sintetiniai užpildai, pakaitinės kolageno ar kitos medžiagos, todėl procedūra nesukelia alerginių reakcijų ir yra itin gerai toleruojama.

hifu

Koks HIFU poveikis mano odai?

Didelio intensyvumo ultragarso bangos, sąveikaudamos su gyvais audiniais, pasižymi termomechaniniu poveikiu. Sugėrusios ultragarso energiją, audinių molekulės pradeda vibruoti ir todėl procedūros vietoje audinių temperatūra staiga pakyla virš 60 laipsnių, o audinių skystyje susiformuoja aukšto slėgio mikro burbuliukai. Dėl pakilusios temperatūros ir mechaninio irstančių mikroburbuliukų poveikio, senos ir elastingumą praradusios kolageno skaidulos suyra, susitraukia, trumpėja, intensyviai skatinama naujų kolageno ir elastino skaidulų sintezė. Tokiu būdu laipsniškai, maždaug per 6 mėnesius, natūraliai pakeliama oda. 

Akivaizdžius ir ilgalaikius rezultatus HIFU terapija suteikia dar ir todėl, kad ultragarso poveikis pasireiškia ir poodiniame riebaliniame audinyje. Ultragarso bangų veikiamos jame esančios kolageno skaidulos trumpėja, storėja ir todėl oda tampa lygesnė, išnyksta negilios raukšlės ir odos klostės. Giliausius poodinius sluoksnius ultragarso bangos pasiekia visiškai nepažeidžiamos odos paviršiaus, todėl po procedūros nėra reikalinga speciali odos priežiūra ir iš karto vėl galima mėgautis kasdienine veikla.

Kada tinka HIFU procedūra? Konsultacija.

Procedūra labai tinka tiems, kurių oda yra suglebusi (geriausi rezultatai pasiekiami esant lengvam ar vidutinio laipsnio odos suglebimui), kai odai trūksta stangrumo, jeigu pastebimos nedidelės odos raukšlės ar klostės. Prieš procedūrą rekomenduotina konsultacija su klinikos specialistais, kurios metu jie atsakys į konkrečius jūsų klausimus, padės nuspręsti, kurioms veido ir kūno sritims ši procedūra tinkamiausia, kokių rezultatų realu tikėtis.

Kaip atliekama HIFU procedūra?

Prieš procedūrą oda yra nuvaloma. Procedūros vietos patepamos specialiu geliu ir parenkamas reikiamas antgalis, kuris ultragarso bangas nukreipia į giluminius odos sluoksnius. Antgalis švelniai priglaudžiamas prie odos ir aktyvuojamas.

Procedūra visiškai neskausminga. Jos metu galite justi malonią šilumą, kartais lengvą dilgčiojimą, o tai rodo, kad kolageno skaidulų regeneracijos procesas prasideda tinkamai.

Kada tikėtis rezultato?

Kadangi ultragarso terapija remiasi natūraliu kolageno skaidulų formavimosi procesu giliuosiuose odos sluoksniuose, rezultatai išryškėja palaipsniui. Pirmaisiais rezultatais galėsite džiaugtis po 2–3 mėnesių, o galutinį rezultatą matysite po 6 mėnesių. Odos patempimo efektas, priklausomai nuo individualių organizmo savybių, gyvenimo būdo ir kitų veiksnių išlieka 3–5 metus. Klinikinių tyrimų duomenimis nustatyta, kad net 67 proc. klientų rezultatais buvo labai patenkinti jau po 90 dienų.

Kiek procedūrų gali reikėti?

Dažniausiai pakanka vienos procedūros, tačiau priklausomai nuo esamo odos suglebimo, organizmo atsako į ultragarso terapiją, individualaus naujų kolageno skaidulų sintezės greičio, kai kuriems pacientams gali reikėti dviejų procedūrų. Kadangi oda ilgainiui sensta, siekiant atnaujinti pasiektą rezultatą, procedūrą galima kartoti po 3–5 metų.

Ar galimas šalutinis poveikis?

Kadangi po procedūros nereikalinga jokia speciali priežiūra, iš karto po jos galima grįžti prie įprastinės veiklos. Kai kuriems jautresnę odą turintiems klientams gali pasireikšti nedidelis odos paraudimas, jie gali justi lengvą dilgčiojimą arba oda gali būti jautresnė prisilietimui nei įprastai. Šie reiškiniai yra labai nežymūs ir dažniausiai praeina po kelių valandų. Kaip ir kiekviena medicininė procedūra, ultragarso terapija sisteminių, infekcinių odos ar kitų susirgimų atvejais gali turėti papildomų pašalinių poveikių, kuriuos aptarsite su specialistu konsultacijos metu.

Kviečiame registruotis konsultacijai pas Med. m. Dr. plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją Ingą Guogienę

Daugiau apie HIFU procedūrą skaitykite čia

Procedūrų HIFU aparatu kainos

 • Viena zona 300–600 €
 • Paakiai 400 €
 • Kaklas 500 €
 • Dekoltė 500 €
 • Kakta 500 €
 • Skruostai 800 €
 • Sėdmenys 800 €
 • Kaklas ir dekoltė 900 €
 • Žastai 1200 €
 • Veidas 1600 €
 • Juosmuo 1500 €
 • Šlaunys 1700 €
 • Sėdmenys ir šlaunys 2400 €

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai