fbpx

Gydomasis masažas: prisilietimo galia jūsų skaudančiam kūnui

Masažas – gilias tradicijas turinti procedūra, kurią žmonės nuo seniausių laikų naudojo ne tik aukšto lygio atsipalaidavimui, bet ir įvairių kasdienių skausmų malšinimui. Teigiama, jog pirmieji gydomuosius masažus galėjo pradėti taikyti kinai, tačiau jie taip pat buvo plačiai paplitę ir kitose pirmykštėse civilizacijoje – Egipte, Indijoje, Graikijoje. Žinoma, masažu galima laikyti visus ritmiškus galūnių, nugaros ar kitų kūno dalių glostymus ir trynimus, tačiau gausėjant žmonių anatomijos žinioms masažai tapo vis įvairesni, imta juos derinti su procedūromis pirtyse, naudoti įvairius kvapnius aliejus ir kitas papildomas priemones.

Šiais laikais gydomieji masažai tapo dar aktualesni: vis daugiau žmonių dirba sėdimą darbą, kenčia nugaros, kaklo ir pečių skausmus, skundžiasi suletėjusia medžiagų apykaita. Gydomasis masažas itin vertingas ir dirbantiems sunkų fizinį darbą, aktyviai sportuojantiems, patiriantiems ilgalaikį stresą.

Gydomojo masažo nauda

Masažas yra svarbi reabilitacijos dalis, nes skatina įvairius gijimo procesus, padeda kūnui atsigauti po traumų ir operacijų, tai leidžia pacientams greičiau atstatyti prarastą darbingumą ir grįžti prie kasdienio gyvenimo ritmo. Gydomieji masažai skatina kraujo apytaką, plečia kraujagysles, teigiamai veikia vidaus organus, suaktyvina limfos apytaką kūne. Be to, masažo metu nuvalomi įsisenėję nešvarumai, kūno oda tampa stangri ir elastinga, skaisti.

Masažai skirti kiekvienam žmogui, trokštančiam pajusti kokybišką atsipalaidavimą. Gydomieji masažai ne tik mažina kūno patiriamą įtampą ir nuovargį, bet ir padeda atstatyti normalų raumenų tonusą, kovoja su pasikartojančiu mėšlungiu. Gydomieji masažai gali apimti visą kūną arba būti sutelkti į kokią nors probleminę sritį, pavyzdžiui, kojas arba nugarą. Aptarkime kelias skirtingas masažų rūšis:

Nugaros skausmus malšinantis masažas

Nugaros skausmas – vienas dažniausių sveikatos nusiskundimų, nes problemų šioje srityje gali sukelti patys įvairiausi veiksniai, tokie kaip netinkama kūno padėtis darbo, vaikščiojimo ar poilsio metu, taip pat ligos, operacijos, traumos ir dar daugiau. Kasdienis nugaros skausmas itin paveikia žmogaus gyvenimo kokybę: trukdo dirbti ir ilsėtis, miegoti. Yra be galo svarbu pasirūpinti savo nugaros gerove, kadangi būtent šioje kūno vietoje telkiasi kraujagyslių ir nervų centrai, todėl masažo metu veikiami vidaus organai ir centrinė nervų sistema. Nugaros masažą patariama atlikti ir profilaktiškai, nesiskundžiantiems skausmu jis padės to išvengti, o šalia to stiprins stambiuosius raumenis ir stangrins odą.

gydomasis masažas

Švediškas giliųjų audinių masažas

Šis masažas apie viso kūno giluminius audinius, o švedišku vadinamas dėl to, kad buvo sukurtas šioje šalyje gyvenusio fiziologo Henriko Lingo, kuris klasifikuodamas įvairius masažus nusprendė sukurti tokį, kuriame derėtų trys populiarios technikos – gydomasis, sportinis ir aromaterapinis. Švediškas giluminis masažas išsiskiria tuo, kad efektyviai kovoja su raumenų skausmu, taikant specialią judesių techniką yra atpalaiduojami gilieji jų sluoksniai ir fascijos (jungiamojo audinio plėvės). Šia technika atliekamas masažas mažina raumenų įtampą, skausmą ir nuovargį, gerina raiščių, sausgyslių būklę, raumenų tonusą.

Sportinis miofascialinis masažas

Šis masažas stimuliuoja visas raumenų grupes ir fascijas, jis atliekamas stipriais, greitais ir giliais judesiais, kurie padeda sušildyti raumenis bei suaktyvinti kraujotaką, tokiu būdu galima efektyviai pasiruošti treniruotei arba atsipalaiduoti po jos. Masažas itin aktualus sportininkams ir sunkia fizine veikla užsiimantiems asmenims, nes padeda naikinti pasikartojantį mėšlungį, atstato raumenų tonusą ir skaido mazgelius, kurie susidaro nepakankamai ilsintis bei kelia nuolatinę, nemalonią įtampą.

Masažas gerai galūnių savijautai

Atskira priežiūra reikalinga žmogaus rankoms ir kojoms, kurios kasdien susiduria su dideliu krūviu. Masažas padeda atpalaiduoti rankų ir kojų raumenis, gerina kraujo ir limfos apytaką, išjudina sąnarius. Be to, pėdose ir plaštakose yra aptinkami svarbūs taškai, siejantys galūnes su įvairiais vidaus organais, todėl masažuojant šiuos taškus juntamas dvigubas poveikis. Dėl masažo metu suaktyvinamos kraujotakos šios procedūros yra rekomenduojamos susiduriantiems su galūnių tirpimu.

Gali būti net sunku įsivaizduoti, kad masažai padeda efektyviai spręsti tiek daug problemų – atrodo, nebeliko priežasties neišbandyti nors vieno. Apdovanokite save nepamirštama patirtimi Sokrato klinikoje, kur galėsite kokybiškai atsipalaiduoti pajutę gydomųjų rankų judesių galią.

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai