fbpx

Hialurono rūgštis: kodėl ji tokia vertinga?

Prieš pradedant gilintis į hialurono rūgšties privalumus žmogaus kūnui yra svarbu suprasti, kodėl aukštas drėgmės lygmuo yra būtina sąlyga tinkamai organizmo veiklai. Vanduo sudaro maždaug 60 % žmogaus organizmo, nors šis rodiklis skiriasi priklausomai nuo konkrečios kūno dalies bei kitų faktorių. Pavyzdžiui, vanduo sudaro 90 % kraujo plazmos, plaučių – 83 %, odos – 64 %, raumenų ir inkstų – 79 %, net 31 % kaulų. Vanduo užpildo visą laisvą terpę mūsų viduje ir atlieka daug svarbių funkcijų, tokių kaip temperatūros reguliavimas bei organizmo apvalymas.

Aukštas drėgmės lygmuo kūnui reikalingas, nes visi žmogaus viduje vykstantys procesai yra susiję su kokiu nors skysčiu: krauju, šlapimu, limfa ir t. t. Kiekviename gyvame organizme vyksta nenutrūkstantis judėjimas – medžiagų skaidymas ir pernešimas, šalinimas. Vanduo leidžia šioms medžiagoms judėti sklandžiau ir greičiau, o be jo šie procesai būtų paprasčiausiai neįmanomi. Su vandeniu sąveikauja hialurono rūgštis, kuri yra dar vienas drėgmę žmogaus kūne palaikantis elementas.

Hialurono rūgšties nauda žmogaus kūnui

Hialurono rūgštis yra natūrali žmogaus organizmo sudedamoji dalis, didžiausias jos kiekis telkiasi odoje. Chemijoje hialuronas yra žinomas kaip polisacharidas arba cukraus molekulė, veikianti kaip tarpląstelinė medžiaga. Ši medžiaga išsiskiria iš kitų unikalia savybe išlaikyti savyje didelį kiekį vandens, tai užtikrina odos ir kitų audinių drėgmės palaikymą. Drėgmė yra jaunatvišką, gyvybingą odos išvaizdą nulemiantis faktorius.

Hialurono rūgšties molekulės taip pat suteikia odai stangrumo bei saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio. Šis elementas veikia lyg pripūsta pagalvėlė, kuri iš vidaus remia veido struktūras ir audinius, kurių tūris ir elastingumas prarandamas dėl senėjimo procesų. Žmogui senstant jo kūne sulėtėja ląstelių atsinaujinimo procesai, oda netenka dalies natūralios drėgmės, dėl to atsiranda naujos ir gilėja esamos raukšlės. Kai kūnas mažiau hialurono rūgšties gamina mažiau natūraliai, norint nejausti nuostolio šį skirtumą reikia padengti dirbtiniu būdu. Tam naudojami įvairūs drėgmę iš aplinkos pritraukiantys odos priežiūros produktai bei hialurono injekcijos.

Kodėl verta rinktis hialurono injekcijas?

Kaip buvo minėta anksčiau, hialurono rūgštis aptinkama įvairiuose odos priežiūros produktuose, tačiau jie hialuronu aprūpina tik paviršinį odos sluoksnį. Palyginimui, injekcijos suteikia gilesnį poveikį – jos iškart pasiekia problemines vietas, nes gryna hialurono rūgštis suleidžiama tiesiai į reikiamas sritis. Tokiu būdu medžiaga akimirksniu patenka ten, kur jos trūksta labiausiai ir užpildo tarpląstelinę erdvę, ima kaupti vandenį ir juo aprūpinti ląsteles. Injekcijos padeda išlyginti vidutines ir gilias raukšles, skatina kolageno gamybą, o pati procedūra suteikia natūralius rezultatus, veidas atrodo jaunesnis, lygesnis ir skaistesnis.

Verta paminėti ir tai, jog hialurono rūgštis naudojama ne tik odos atjauninimui, bet ir kitoms problemoms, tokioms kaip sąnarių uždegimai, kurie būdingi aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems, sportuojantiems asmenims. Senstant žmogui jo sąnariai kasdien patiria krūvį ir ima dilti natūraliai, todėl suprastėja kremzlių sutepimas, kuriam reikalingas sinovinis skystis. Hialurono rūgštis – pagrindinė sinovinio skysčio sudedamoji dalis, todėl hialurono injekcija į sąnarius skatina jo gamybą ir stabdo dylimą.

Sokrato klinikoje hialurono injekcijos atliekamos naudojant „Teosyal“ užpildus, kuriuos gamina šveicariška kompanija „Teoxane“, laikoma estetinės medicinos rinkos lydere. „Teosyal“ – elitiniai, ilgą laiką estetinėje medicinoje naudojami preparatai, atitinkantys ilgalaikės korekcijos kriterijus, o užpildų veiksmingumas buvo ištirtas ir patvirtintas klinikinių tyrimų metu. Hialurono injekcijų leidimas yra saugi ir patikima procedūra, kurią klinikoje atlieka patyrusios specialistės: plastikos chirurgijos gydytoja Inga Guogienė ir dermatovenerologė Gintarė Linkevičiūtė

Daugiau apie hialurono rūgšties injekcijas skaitykite čia

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai