fbpx

Hemorojaus pavojus karantino akistatoje

Abdominalinės chirurgijos gydytoja – koloproktologė Miglė Kybransienė pastebi, kad nors dar sunku vertinti viruso COVID-19 sukeltus padarinius, visgi jaučiamas išaugęs pacientų sergančių hemorojumi skaičius. Pagrindiniai iššūkiai su kuriais susiduriama sergant hemarojumi yra diskomfortas, deginimo, niežulio jausmas bei kraujas pasituštinus. Esant paūmėjimo būsenai ar susiformavus trombuotam hemorojiniam mazgui, vargina ir skausmas, žmonės jaučia darinius išangės srityje.

Nors darbas namuose apsaugo darbuotojus nuo COVID-19 grėsmės, tačiau tai sąlygoja sveikatos problemų riziką.

Tarp padidėjusio streso, ilgo sėdėjimo ir netinkamos mitybos, nuotolinis darbas padidina hemorojaus išsivystymo galimybes.

Yra keletas priežasčių, kodėl darbas namuose gali sukelti hemorojų. Štai pagrindiniai kaltininkai:

Ilgas sėdėjimas

Buvimas namuose verčia sėdėti daugiau nei įprastai. Nuotoliniai darbuotojai dirba trimis valandomis daugiau nei prieš COVID pandemiją.

Ilgas sėdėjimas spaudžia venas aplink išangę ir sukelia hemorojų. Judėjimo trūkumas taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą, kuris yra hemorojaus veiksnys.

hemorojus vaikams

Stresas

Darbas namuose daugeliui buvo streso šaltinis. Dauguma nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų patyrė didelį stresą karantino metu. Streso hormonai lėtina virškinimą ir sukelia vidurių užkietėjimą.

Prasta mityba

Kai esate užstrigę namuose, maistingų medžiagų neturintys užkandžiai tampa labiau viliojantys. Mityba, kurioje trūksta esminių maistinių medžiagų ir skaidulų, gali padaryti jūsų žarnyno veiklą skausmingą ir nereguliarią.

Hemorojus jaunėja

Gydytoja Miglė Kybransienė užsimena ir apie tai, kad jaunesni pacientai dažniau kreipiasi į gydytoją dėl hemorojaus sukeliamų nepatogumų. Hemorojus paprastai siejamas su vyresniu amžiumi. Kai žmonės tampa vis sėslesni ir pradeda nykti raumenų vientisumas, palaipsniui atsiranda hemorojus.

Bet tai tikrai nėra taisyklė. Daugelis jaunų žmonių kasmet suserga hemorojumi, ir šis skaičius linkęs augti. Ypač tai paaštrėjo karantino metu.

Viršsvorio problemos neaplenkia vaikų ir paauglių. Esant dideliam svoriui, spaudžiama apatinė pilvo dalis ir dubens sritis, o tai gali įtempti analinį kanalą.

Netinkama mityba su nepakankamu skaidulų kiekiu gali sukelti virškinimo problemų, o tai taip pat gali sukelti kraujagyslių išsiplėtimą net ir jaunesniems žmonėms.

Vienintelis patikimas būdas nustatyti hemorojaus priežastį yra suplanuoti vizitą pas proktologą. Sokrato clinica priima įvairaus amžiaus pacientus. Jei norite aukščiausios kokybės hemorojaus gydymo ir konsultacijos, nedvejodami susisiekite su mumis.

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai