fbpx

Ultragarso terapija

Ultragarso terapija taikoma skeleto ir raumenų sistemos sutrikimams gydyti, naudojant ultragarso išilginės krypties mechanines bangas. Tai padeda malšinti skausmus, uždegimą, gydyti audinių pažeidimus, todėl yra taikoma tiek reabilitacijoje, tiek fizioterapijoje. Ultragarsas sukelia tris poveikius: terminį (šiluminį), mechaninį ir fizinį-cheminį. Terminis poveikis stimuliuoja kraujotaką, mechaninis – padidina membranų laidumą, pagerina medžiagų apykaitą, o fizinis-cheminis poveikis sukelia daug sudėtingų fizinių ir cheminių procesų, kurie malšina skausmą, skatina regeneraciją, spartesnį kaulų gijimą. Ultragarso terapijos metu galima įvesti medikamentus, kurie sustiprina procedūros poveikį.

Kam tinkama ši procedūra?

Ultragarso terapija atliekama jei yra raumenų skausmas, spazmai, raiščių, sausgyslių patempimas, kulno skausmas, kontraktūros, sergantiems degeneracinės distrofinės sąnarių ligomis, kvėpavimo sistemos ligomis, norint pagerinti auginių gijimą po lūžių ar traumų, randams, žaisdoms gydyti. Procedūra neatliekama turintiems onkologines ligas, ūmines infekcijas, esant nėštumui ar venų trombozei.

Kokia procedūros nauda?

•  Procedūra mažina audinių patinimą, malšina skausmą, slopina uždegiminius procesus.
•  Ultragarso terapija paskatina greitesnę audinių regeneraciją ir gijimą, padeda gydyti randinius / fibrozinius audinius, greičiau atsistatyti po kaulų lūžių, raiščių patempimo ar kitų traumų.
•  Ultragarsas padeda gydyti kvėpavimo sistemos ligas, pavyzdžiui, plaučių uždegimą, bronchitą, lėtinį sinusitą ir t. t.

 

Kokia procedūros eiga?

Prieš ultragarso terapiją dėl gydymo rekomenduojame pasikonsultuoti su mūsų klinikos gydytoja reabilitologe Vilma Narbutiene.

1. Odos paruošimas procedūrai.
2. Probleminės vietos gydymas vedžiojant ultragarso daviklį. Procedūra neskausminga.
3. Po procedūros nėra jokio atsistatymo laikotarpio.

 

Po kelių procedūrų matomas rezultatas?

Procedūrų skaičius priklauso nuo ligos pobūdžio ir kiekvienam skiriamas individualiai, rekomenduojamas procedūrų skaičius yra 7–15 procedūrų.

Kokia procedūros trukmė?

Procedūrų trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir kiekvienam skiriama individualiai. Rekomenduojama trukmė iki 15 min.

Užsiregistruokite procedūrai

Shopping Basket

Užsiregistruokite procedūrai