fbpx

Ar žinote kodėl svarbus tinkamas limfos tekėjimas?

Turbūt ne vienas esat girdėję tokius skambius žodžius kaip „limfotaka, limfos tekėjimas“. Kas slepiasi po šiais žodžiais? Kodėl svarbu nuolatos aktyvinti limfos cirkuliaciją? Kokias ligas iššaukia sulėtėjęs limfos tekėjimas? Į visus Jums rūpimus klausimus atsakys Sokrato Clinica kineziterapeutė Jolanta Orlovienė.

Limfa yra klampi masė, kurios tikslas judėti iš apačios į viršų ir šalinti toksiškas medžiagas iš organizmo. Limfos sistema yra atsakinga už mūsų imunitetą, o be tinkamos limfos cirkuliacijos organizme, mūsų imunitetas silpnėja.

Dėl ko limfos tekėjimas gali sutrikti?

Kadangi limfos tekėjimas vyksta iš apačios į viršų, jos tekėjimą aktyvina raumenų susitraukimai.  Aktyvaus laisvalaikio nepalaikymas – pagrindinė priežastis dėl ko limfos apytaka lėtėja. Greta to, netinkama mityba taip pat prisideda prie limfos tekėjimo sulėtėjimo, mat riebus ir nesveikas maistas užteršia organizmą toksiškomis medžiagomis, kurias limfai sunku pernešti.

presoterapija

Kaip suprasti, kad limfos tėkmė yra sulėtėjusi?

Vienas pagrindinių požymių, leidžiančių suprasti, kad limfa yra sulėtėjusi – jaučiamas pastovus kojų nuovargis. Kiti dažnai pasitaikantys sulėtėjusios limfos tėkmės požymiai – tinstančios kojos, jaučiamas „šaltų kojų“ efektas, išsiplėtusios kojų venos. Be juntamų požymių, limfos tėkmė yra sulėtėjusi visiems žmonėms, kurie dirba pastovų sėdimą arba stovimą darbą, kadangi per ilgai stovint ar sėdint užsispaudžia kirkšnių, pakinklių bei pilvo limfmazgiai.

Prasta mityba

Kai esate užstrigę namuose, maistingų medžiagų neturintys užkandžiai tampa labiau viliojantys. Mityba, kurioje trūksta esminių maistinių medžiagų ir skaidulų, gali padaryti jūsų žarnyno veiklą skausmingą ir nereguliarią.

Kaip padėti limfai greičiau tekėti?

Limfos tekėjimą spartina aktyvus laisvalaikis, kvėpavimo pratimai, tačiau svarbu prisiminti, kad be sveikos mitybos nebus pasiektas norimas rezultatas, mat organizmas bus užterštas toksinų pertekliumi ir limfos apytaka nepagreitės. Taip pat limfos cirkuliaciją spartina šildantys ir šaldantys kūno įvyniojimai bei limfodrenažiniai masažai rankomis ar aparatais.

Limfotakos išgelbėjimas – limfodrenažinis masažas (presoterapija)!

Norintiems paskatinti limfos tekėjimą ir išspręsti įvairias juntamas sveikatos problemas, specialistai pataria atlikti limfodrenažinį masažą aparatu, dar kitaip vadinamą, presoterapiją! Oro slėgio pagalba, oro bangos kildamos iš apačios į viršų, stimuliuoja limfos apytaką bei gerina kraujotakos cirkuliaciją. Tiesiogiai veikdamos oro bangos veikia poodinį odos sluoksnį, raumenis, gilias venų ir limfos gyslas. Limfodrenažinis masažas gydo dėl limfos sankaupų susidariusį celiulitą, išsiplėtusias venas, kovoja su odos suglebimu ir elastingumo trūkumu, taip pat puikiai tinka reabilitacijai po operacijų.

Sokrato klinika kineziterapeutai ir gydomojo masažo specialistai padės Jums įveikti sveikatos problemas. Išbandykite limfodrenažinį masažą iš Jūs!

Užsiregistruokite procedūrai

Gaukite atsakymus į visus rūpimus klausimus užsiregistravę konsultacijai. Registruokitės el. paštu arba susisiekite su mumis numeriu (8-640)45761.

Shopping Basket